fb

#51189 przez ulan_32
Pt, 8 lip 2011, 19:33

udostępnianie linków na forac, moim zdaniem to jest przestępstwo ,dlaczego?
BO bez zgody właściciela praw autorskich dajmy filmu( najczęściej filmy są ściągane) uplinker wpierw wrzuca na jakiś serwer a linki udostępnia na forach na których ładnym duzym drukiem jest napisane
Darmowe filmy, darmowe gry, darmowe programy, darmowe mp3, albumy, szablony, tapety, style windows skins, darmowe filmy erotyczne, teledyski, eBooki, anime, darmowe seriale i wiele więcej... Wszystko za darmo!

To samo jest z filmami online , na stronkach jest napisane każdy film , który został wstawiony jest własnością uzytkownika , który ten film udostępnił.
Dla mnie to powinno się karać tych co udostępniają nielegalnie filmy, to jest kradzież prywatnej własności.
Gdzieś przeczytałem , że pwoinno się karać tych co ściagają?!
Ja mam na to wyjebane, jak ładnie pisze , że dany film który jest możliwy do ściagnięcia jest darmowy, chociaż wiem , że to piracka wersja, mi nic nie powinni zrobić , przeczytałem że darmowyto sciągam:)
Enron nasz wielki moderator forum uważa , że udostępnianie linków to nie jest przestępstwo:)
Oczywiście , że jest :)
Rozpowszechnianie nielegalnych treści jest karalne, oczywiscie kazde forum , na którym są tego typu zabezpiecza się odpowiednia notką przenosząc całą odpowiedzialnośc na sciagającego albo na tego który je wstawił.
Czy wstawienie linków nie jest metoda rozpowszechniania?
Dlaczego nie łapią uplinkerów?
Bo ich jest za dużo:)
aktualnie łapią jedynie te stronki/portale itd , które na własnych serwerach trzymają pliki przykład
odsiebie
chomikuj- musiało zmienic siedzibe, aby uciec przed odpowiedzialnością karna:)

-- Dodano 8 lip 2011, 2011 19:33 --

hawaj , em inne boty sorry za ortografie , mam was w dupie ;n
#51200 przez SwietejPam
Pt, 8 lip 2011, 21:23
Podaj jakieś źródło, bo z tego co wiem nie ma żadnej podstawy prawnej do ścigania tych co ściągają pliki. Jeżeli w żaden sposób nie udostępniasz plików objętych prawem autorskim (na przykład poprzez torrenty)możesz spać spokojnie (chyba).
#51204 przez ulan_32
Pt, 8 lip 2011, 22:06
Jeżeli w żaden sposób nie udostępniasz plików objętych prawem autorskim (na przykład poprzez torrenty)możesz spać spokojnie (chyba)

no i kolejna osoba się ze mną zgadza graty

Głównie mi chodzi mi o tych którzy udostępniają:)
Ale dajmy , że sciągasz transformers 3 , który legalnie mozesz obejrzeć za 13/12 zł w kinie, a posiadasz go na dysku twardym, to jest w pewien sposób kradzież, oczywiście zawsze można rżnąc głupa , że ściągnąłeś go z serwisu gdzie pliki są za darmo:)
Chociaż większym złodziejem jest ten , który udostępnia i na tym zarabia, zarobkiem są punkty , które zamieniasz na konta premium, które następnie są sprzedawane głównie na allegro
To jest taka alternatywa do stania na bazarze z pirackimi płytami ;n ;n ;n ;n
#51210 przez luk.
Pt, 8 lip 2011, 23:29
Sądzę,żę udostępnianie linków jest świetnym rozwiązaniem dla osób którym zniszczyły się fizyczne nośniki danych gier,filmów itp.
Nawet nie wyobrażam sobie innej sytuacji.
Nigdy nie zarabiałem na piractwie.
#51214 przez zchiz
Pt, 8 lip 2011, 23:58
W polskim prawie karane jet tylko udostępnianie. Udostępnianie linków pod to nie podchodzi. ściąganie karane nie jest.
#51221 przez enron
So, 9 lip 2011, 09:19
zchiz napisał(a):ściąganie karane nie jest.

W przypadku programów płatnych karalne jest nawet ściąganie/posiadanie.
zchiz napisał(a):Udostępnianie linków pod to nie podchodzi.

Ulan na pewno będzie udowadniał co innego, a sam pewnie jedzie na lewej windzie i dyski z 0,5TB filmów.

-- Dodano 9 lipca 2011, o 09:19 --

ulan_32 napisał(a):Enron nasz wielki moderator forum uważa , że udostępnianie linków to nie jest przestępstwo:)

Podaj odpowiedni ustęp z KC, albo przestań pienić się w tym temacie jak nie masz racji.
#51272 przez ulan_32
N, 10 lip 2011, 14:10
Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych
z dnia 4 lutego 1994 r., publikator: Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631

-- Dodano 10 lip 2011, 2011 14:04 --

ze stronki http://autorskieprawo.wordpress.com/201 ... ia-tworcy/
Rozpowszechnianie utworu, bez zgody twórcy lub osoby posiadającej prawa autorskie do utworu jest karane na podstawie art. 116 ust. o prawie autorskim i prawach pokrewnych:

Art. 116.
1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.
4. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Tak więc odpowiedzialność za rozpowszechnianie utworu bez zgody twórcy(osoby posiadającej prawa autorskie) ponosi osoba(administrator serwisu, użytkownik), która udostępniła na stronie www utwór w jakikolwiek sposób.

-- Dodano 10 lip 2011, 2011 14:10 --

sN. napisał(a):Sądzę,żę udostępnianie linków jest świetnym rozwiązaniem dla osób którym zniszczyły się fizyczne nośniki danych gier,filmów itp.
Nawet nie wyobrażam sobie innej sytuacji.
Nigdy nie zarabiałem na piractwie.

masz rację , ale ty ściągasz za pomocą bezpłatnych linków, które zostały określone jako "darmowe"
Chcesz ściagać to najpierw za to zapłać właścicielowi danego film itp.
Nie rozumiem dlaczego na moderator grozi mi usunięciem konta , tylko za to , że naszych uplinkerów na \zwałem złodziei, pomimo tego , że sam uważa ten proceder za kradzież
#51276 przez J Dilla
N, 10 lip 2011, 15:53
Zawiadom policje, prokuraturę, księdza i kogo tam sobie jeszcze chcesz.
#51289 przez ulan_32
N, 10 lip 2011, 17:07
Ulan na pewno będzie udowadniał co innego, a sam pewnie jedzie na lewej windzie i dyski z 0,5TB filmów.

z 2 terabajty w ciągu 2 miechów to minimum sciągłem:)
#51302 przez enron
N, 10 lip 2011, 22:48
ulan_32 napisał(a):że naszych uplinkerów na \zwałem złodziei,

Odezwał się ten co z HF "oryginały" ściąga.
ulan_32 napisał(a):Tak więc odpowiedzialność za rozpowszechnianie utworu bez zgody twórcy(osoby posiadającej prawa autorskie) ponosi osoba(administrator serwisu, użytkownik), która udostępniła na stronie www utwór w jakikolwiek sposób.

Podawanie linków to nie udostępnianie czegokolwiek. To tak jakbyś chciał karać kogoś kto na mieście rozpowiada skąd można wódę z przemytu brać za darmo, a sam tej wódy nie bierze, ani nie rozdaje.
#51307 przez ulan_32
Pn, 11 lip 2011, 20:11
Naprawdę uważasz ,że linki wstawione przez uplinkera nie są jego?
Wielki kretynizm , nikt by się tym nie zajmował , gdyby to nie było opłacalne!
Każdy wstawia na forum swoje linki, pomijając pojedyncze przypadki.

To tak jakbyś chciał karać kogoś kto na mieście rozpowiada skąd można wódę z przemytu brać za darmo, a sam tej wódy nie bierze, ani nie rozdaje.
-kolejne kiepskie porównanie
Lepszym pasującym , o tym samym temacie
To tak jakbyś chciał karać kogoś kto na mieście rozpowiada skąd można wódę z przemytu brać , a tym ktoś jest właścicielem tej rozlewni!- to w ten sam sposób

-- Dodano 11 lip 2011, 2011 20:11 --

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Urz ... omosc.html
artykuł o podobnej tematyce , ale biurokraci powinni sie wziąć za źródło piractwa, czyli za uploaderów ;n ;n ;n ;n
#68676 przez Slap
Cz, 22 mar 2012, 16:57
Ściągając masz za darmo,a w kinie trzeba płacić ;) A na poważnie sporo się w koło tego ostatnio dzieje. Łapią ,ale wszystkich i tak nie wyłapią - tak jest ze wszystkim niestety...,