fb

#40859 przez Sru
Pt, 11 mar 2011, 22:23

Na północy Japonii doszło do silnego trzęsienia ziemi ocenianego na 8,9 w skali Richtera. Wstrząsy spowodowały falę tsunami, która sięgała nawet 10 metrów. Podmywała ona budynki i unosiła ze sobą samochody, zalewała pola uprawne i drogi. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do ponad 151. Jak zaznaczono, liczba zabitych nie uwzględnia 200-300 osób, które najpewniej utonęły wraz z nadejściem fali tsunami. Około 88 tysięcy ludzi jest zaginionych - podaje BBC, powołując się na agencję Kyodo.

Agencja Jiji donosi, że na plaży w mieście Sendai znaleziono od 200 do 300 ciał. Jak powiedział Wirtualnej Polsce mgr Jacek Trojanowski z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, to jedno z największych trzęsień ziemi, jakie w ostatnim czasie nawiedziło Ziemię. Premier Japonii ogłosił alarm atomowy.

Filmy:

Trzęsące się wierzowce w Tokio, położonym 400 km od epicentrum
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JhJzdtzl6KY[/video]
Fala tsunami:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JhJzdtzl6KY[/video]
#40868 przez Fallen
So, 12 mar 2011, 00:13
Jak już pisaliśmy na SB my jako ludzie jesteśmy tyci w stosunku do Matki Natury.
Japonia zdała egzamin pod względem trzęsienia Ziemi,bo ona praktycznie nie niosła zniszczenia tylko tsunami...
#41178 przez Fallen
Wt, 15 mar 2011, 12:58
Sry bardzo wczoraj pisali,że system chłodzenia się wyłączył z niewiadomych przyczyn,wpompowywana woda morka opadła i były widać przewody,które jakimś cudem się nagrzewały(ironia).
Jeżeli Japończycy proszą już USA o pomoc przy elektrowniach atomowych to naprawdę jest źle.
A ty wszechmocny ENRONIE takie komentarze zachowaj dla siebie bo nic nie wnoszą do tematu i tylko spamujesz,proszę o usunięcie jego posta.Choć studiowałem krótko Ochronę Środowiska i miałem zajęcia o elektrowniach atomowych oraz Czarnobylu.
#41180 przez enron
Wt, 15 mar 2011, 13:18
Fallen napisał(a):Sry bardzo wczoraj pisali,że system chłodzenia się wyłączył z niewiadomych przyczyn,wpompowywana woda morka opadła i były widać przewody,które jakimś cudem się nagrzewały(ironia).
Jeżeli Japończycy proszą już USA o pomoc przy elektrowniach atomowych to naprawdę jest źle.
A ty wszechmocny ENRONIE takie komentarze zachowaj dla siebie bo nic nie wnoszą do tematu i tylko spamujesz,proszę o usunięcie jego posta.Choć studiowałem krótko Ochronę Środowiska i miałem zajęcia o elektrowniach atomowych oraz Czarnobylu.

Mam takie samo prawo do komentowanie jak i Ty. A moje komentarze wnoszą do tematu tyle samo co Twoje - nic, bo obaj nie mamy pojęcia o elektrowniach (google to nie wiedza). Poczytaj chociaż co się stało w Czarnobylu, jakiego typu elektrownia to byłam, czym się różni od japońskiej.

Ps. : widać przewody ? jakie przewody ? nagrzały się ? bo takie ich zadanie.
#41181 przez luk.
Wt, 15 mar 2011, 13:28
Rdzenie się nagrzewają bo nie ma prądu i nie ma jak włączyć system chłodzenia.
Z tego co teraz piszą to chłodzą wodą z morza za pomocą...POMP STRAŻACKICH.
Schładzanie może zająć nawet rok,o ile do tego czasu rdzenie będą cały czas oblane wodą...ale tego nie potrafią kontrolować :<

Idę poprzeglądać ceny masek gazowych.
#41185 przez Fallen
Wt, 15 mar 2011, 14:58
Czytałem,oglądałem o Czarnobylu o wszechmocny ENRONIE zjadzaczu wszystkich mózgów.
Moje coś wniosły,ale twoje nic.SKASOWAĆ JEGO POSTY.Tego też.Mody do dzieła
Nagrzewają się trochę mocniej niż zwykle o WSZECHMOCNY,a czemu ? BO NIE MA CHŁODZENIA!
#41186 przez enron
Wt, 15 mar 2011, 15:07
Fallen napisał(a):Czytałem,oglądałem o Czarnobylu o wszechmocny ENRONIE zjadzaczu wszystkich mózgów.
Moje coś wniosły,ale twoje nic.SKASOWAĆ JEGO POSTY.Tego też.Mody do dzieła
Nagrzewają się trochę mocniej niż zwykle o WSZECHMOCNY,a czemu ? BO NIE MA CHŁODZENIA!

Tak. Skasować posty każdego kto nie zgadza się z Twoim zdaniem. One zawsze się nagrzewają. To pręty do spowalniania reakcji. Teraz jest ryzyko, że się stopią, bo jak sam zauważyłeś nie działa system chłodzący odprowadzający z nich nadmiar ciepła. Nie zmienia to faktu, że nagrzewanie się tych prętów to ich normalne zadanie. Ty chyba musisz odpocząć od forum, bo zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz.[hr]
sN. napisał(a):Idę poprzeglądać ceny masek gazowych.

Na promieniowanie to raczej nie pomoże :), ale przynajmniej fajnie wygląda.
#41249 przez enron
Śr, 16 mar 2011, 09:02
Fallen napisał(a):http://czat.onet.pl/goracy_pokoj.html ... brak słów

Cały świat jedzie na elektrowniach atomowych i do tej pory były 3 incydenty (czarnobyl, coś w stanach i japonia). Chyba świadczy to o bezpieczeństwie tych elektrowni. Niemcy apelują, bo chcą nam swój prąd sprzedawać, jak się węgiel skończy :).
U na zamiast elektrowni to kolejny pomnik sobie postawią.