fb

#103887 przez Sru
Pn, 16 lis 2015, 00:39

Kolejny fajny zapomniany wątek, co czytacie?

Ja ostatnio za bardzo nie mam w sumie czasu na czytanie, ale ostatnią książkę jaką przeczytałem to chyba Cała Jaskrawość Stachury, poza tym w kolejce czeka ostatnia książka Sapkowskiego.
#103888 przez puszek
Pn, 16 lis 2015, 01:13
ja głównie fantasy.
saga z Wiedźminem to dla mnie absolutny TOP. Poza tym "Pieśń lodu i ognia" ( na jej podstawie powstał serial Gra o tron).
Achaja też jest OK
Kryminał czytałem ostatnio "Władca liczb" Krajewskiego - znośny
Ciekawy też jest "Xavras Wyżryn" - historia alternatywna, Polska w 1920 przegrywa i jest okupowana przez bolszewików
Teraz czytam sagę Terrego Goodkinga "Miecz prawdy", niestety miejscami mnie nuży
#103889 przez AluSsa
Pn, 16 lis 2015, 02:40
Kończę Sagę o Ludziach Lodu autorstwa Margit Sandemo. Jest to połączenie fantastyki i mistyki, ale zawiera w sobie również elementy innych gatunków literackich, przede wszystkim romansu. Dlatego uważam, że jest to saga odpowiednia dla kobiet. Bardzo lekko mi się ją czyta. Zaczynałam ją czytać w wieku 13 lat, jednak przez brak kilkunastu tomów nie byłam w stanie doczytać jej do końca. Mimo to potrafiłam ją czytać od nowa kilka. Jednak po 7 latach w końcu moje marzenie się spełniło i jestem teraz już przy końcu. :) NIGDY mnie żadna część nie znudziła, zawsze chętnie do tej sagi wracałam. Czasem nie mogłam się doczekać momentu, w którym wezmę książkę w rękę i zacznę czytać dalej. Bardzo wciąga i bardzo polecam. :)
#103893 przez Sru
Pn, 16 lis 2015, 12:38
puszek napisał(a):saga z Wiedźminem to dla mnie absolutny TOP

czytałeś Sezon Burz? zabieram się do tego jak pies do jerza po przeczytaniu Sagi, jestem ciekaw czy równie dobre
#103894 przez puszek
Pn, 16 lis 2015, 14:06
czytałem, wg mnie najsłabsza cześć. Niby wszystko poprawnie, są wplecione rzeczy o których Geralt wspominał w sadze, więc można czuć ciągłość opowieści, ale tyłka mi jakoś nie urwało. Może jak przeczytam ponownie to będzie lepiej. Ostatni tom sagi też na początku mi się średnio podobał, ale jak przeczytałem całość kolejny raz to już było ok.
#103895 przez AluSsa
Pn, 16 lis 2015, 15:43
puszek napisał(a):ale tyłka mi jakoś nie urwało

Może to i lepiej? :D

-- Dodano 16 lis 2015 --

Kiedyś, dawno dawno temu, sięgnęłam po książkę Kinga, niestety tytułu nie pamiętam, i okazała się dla mnie trochę "ciężkostrawna". Może dlatego, że gówniarą byłam i jeszcze nie podołałam takiemu typowi książek. Jednak mieszkając w akademiku, w trakcie mojej fazy na czytanie (gdy przeczytałam już wszystkie książki, które miałam pod ręką) poszłam do mojej sąsiadki, i u niej na półce wypatrzyłam pewien tytuł, który mnie zainteresował. Jak się okazało; było to "Przebudzenie" Stephena Kinga. Książka dosyć obszerna, ale ja już byłam na takim detoksie książkowym, że nie przeraziło mnie to. Tak mnie wciągnęła, że zaczęłam ją połykać. Dosłownie. Skończyłam ją w 2-3 wieczory. Bardzo przypadła mi do gustu. Szczerze polecam. :)
#103901 przez Sru
Pn, 16 lis 2015, 17:09
AluSsa napisał(a):Jednak mieszkając w akademiku

Miałaś czas na czytanie książek w akademiku? Jak to godziłaś z imprezowaniem i sporadyczną nauką?:)

King to klasyka, wiadomo. Choć ja od książek zdecydowanie wole jego filmowe adaptacje. ;)
#103902 przez AluSsa
Pn, 16 lis 2015, 17:14
Sru napisał(a):
AluSsa napisał(a):Jednak mieszkając w akademiku

Miałaś czas na czytanie książek w akademiku? Jak to godziłaś z imprezowaniem i sporadyczną nauką?:)

King to klasyka, wiadomo. Choć ja od książek zdecydowanie wole jego filmowe adaptacje. ;)

Miałam i to dużo. Na imprezy i sporadyczną naukę też się znalazł czas. :) Jednak niejednokrotnie dostawałam opierdziel za "marnowanie" czasu na książki, zamiast pójść na chlanie. :)
#103933 przez I Am Legend
Pt, 20 lis 2015, 00:25
Jeśli ktoś interesuję się Piłką Nożną , to polecam : Ja Ibra oraz Futbol Obnażony 1 i 2 , dzieki tym książkom można się przenieść w świat zawodowego futbolu i poczuć się jak to jest być piłkarzem , lub tez poznać tajemnice futbolu od środka o których świat nawet nie śni .
Ale oczywiście jeśli kogoś ta tematyka nie interesuje , to nic nie dostrzeże w tych książkach :)

Do tego to z fantasty przeczytałem, Trylogie WP i Hobbita , i kiedyś jak miałem bzika na punkcie Assassins Creed to czytałem kilka z nich i w sumie to jeszcze posiadam :D
#103936 przez haqs
Pt, 20 lis 2015, 02:46
AluSsa napisał(a):Miałam i to dużo. Na imprezy i sporadyczną naukę też się znalazł czas.

Imponujesz mi :D
#103939 przez AluSsa
Pt, 20 lis 2015, 13:48
haqs napisał(a):
AluSsa napisał(a):Miałam i to dużo. Na imprezy i sporadyczną naukę też się znalazł czas.

Imponujesz mi :D

Fajnie fajnie, tylko fajniej by było zaliczać wszystko w pierwszym terminie, ew. drugim. :D