fb

#58659 przez luk.
Pt, 11 lis 2011, 14:34

Coraz silniejsza pozycja tabletów na rynku mobilnych urządzeń internetowych nasuwa pytania:
Czy warto jeszcze inwestować w netbooki?
Czy korzyści z użytkowania tabletu są większe niż wady z braku klawiatury?
Czy netbooki są wstanie dorównać możliwością baterii iPada - 10h użytkowania?

Obrazek
Obrazek
W wielu przypadkach opiniujący twierdzą,że to totalny element komunikacji ze światem internetowym.
Nie wielki procent użytkowników twierdzi iż jedyną opcją wobec lekkich i poręcznych Tabletów jest nowa kategoria komputerów osobistych o nazwie Ultrabook,niewielkie komputery w wielu przypadkach nie przekraczających 2cm grubości.
#58701 przez enron
Pt, 11 lis 2011, 19:59
sN. napisał(a):Czy warto jeszcze inwestować w netbooki?

A może 2w1 ?
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=724

sN. napisał(a):Czy netbooki są wstanie dorównać możliwością baterii iPada - 10h użytkowania?

Mój służbowy Latitude E6420 z 9 komorową baterią przy bardzo delikatnym użyciu potrafi 10h wyciągnąć. A ma w środku i5, 0,5 tb hdd i 4gb ramu.

sN. napisał(a):Czy korzyści z użytkowania tabletu są większe niż wady z braku klawiatury?

Urządzenie bez sprzętowej klawiatury i z ekranem poniżej 13" to zabawka, a nie narzędzie do pracy,
#58708 przez HardPlayer
Pt, 11 lis 2011, 20:25
Tutaj raczej nie chodzi o wykonywanie złożonych operacji, a mobilność.
#58720 przez enron
Pt, 11 lis 2011, 21:43
HardPlayer napisał(a):Tutaj raczej nie chodzi o wykonywanie złożonych operacji, a mobilność.

Na co komu mobilność, jeżeli na sprzęcie można co najwyżej przeglądać dane, robić prezentację, czy sprawdzać pocztę ?. Tyle samo zrobię na telefonie.
Praca na tablecie jest w zasadzie niemożliwa (chyba nawet graficy tego nie wykorzystają, bo ekrany są zbyt niedokładne do rysowania). Zresztą dla mnie 2,5 kg laptop jest bardzo mobilny.
#58727 przez HardPlayer
Pt, 11 lis 2011, 22:22
Wszystko to kwestia dobrej promocji i reklamy. Wszystko da się wmówić ludziom.
#58728 przez luk.
Pt, 11 lis 2011, 22:27
enron napisał(a):Praca na tablecie jest w zasadzie niemożliwa (chyba nawet graficy tego nie wykorzystają, bo ekrany są zbyt niedokładne do rysowania). Zresztą dla mnie 2,5 kg laptop jest bardzo mobilny.

Rysowanie na tablecie jest bardzo przyjemne i efektowne.W programach od apple istnieje możliwość realnego zbliżenia powieszchni rysowanej.Dodatkową kwestią jest możliwość szerokiej gamy rysików.

Mobilne tablety to napewno ciekawa pozycja dla fanatyków autocad - od niedawna jest pełne wsparcie producenta na system mac.
#58735 przez enron
So, 12 lis 2011, 00:29
sN. napisał(a): ciekawa pozycja dla fanatyków autocad

Projekty autocad robione rysikiem ? Nie czuje tego.

HardPlayer napisał(a):Wszystko to kwestia dobrej promocji i reklamy. Wszystko da się wmówić ludziom.

Na pewno na znaczną cześć społeczeństwa to działa.
#58806 przez bLaNtOn.
So, 12 lis 2011, 18:57
enron napisał(a):Zresztą dla mnie 2,5 kg laptop jest bardzo mobilny.
Ja cały czas gram na laptopie i nie powiem że mam jakieś problemy . A co do tematu to wole Netbook`a można go wźiąść na wakacje i pracować :D
#58810 przez enron
So, 12 lis 2011, 19:05
bLaNtOn. napisał(a):
enron napisał(a):Zresztą dla mnie 2,5 kg laptop jest bardzo mobilny.
Ja cały czas gram na laptopie i nie powiem że mam jakieś problemy . A co do tematu to wole Netbook`a można go wźiąść na wakacje i pracować :D

Ja też grywam tylko na laptopie (stacjonarki nie mam już 5 lat). imho netbook nie nadaje się do pracy - co najwyżej do rozrywki. Jest za mały i za wolny.
#58813 przez HardPlayer
So, 12 lis 2011, 19:10
Netbook jak sama nazwa wskazuje powinien w stopniu dostatecznym umożliwić użytkownikowi dostęp do internetu. Tyle.