fb

#88417 przez BrokenNote
Cz, 26 wrz 2013, 09:29

Witam,

Założenie tego tematu jest wynikiem coraz częstszych, absurdalnych sytuacji, które mają miejsce w ostatnim czasie na serwerze.
Nie trudno zauważyć, że w większości przypadków Admini są tutaj stawiani na "ilość" a nie jakość, co niestety w efekcie przekłada się na niekorzystny wizerunek serwera(niestety, ale jeśli wchodzi np. nowy gracz na serwer, gdzie administracje sprawuje osoba, która...:

1) Nie zna podstaw języka polskiego
2) ...a jeśli nawet, to ogranicza się do "xD" "hehehe" "^^"
3)...lub innych słów powszechnie uważanych za niecenzuralne
4) Daje bany bez SS, po czym nie raczy nawet wejść na forum.
5) Nie reaguje na nieodpowiednie zachowanie innych graczy (mimo, że wydawałoby się, że w tym temacie propozycje-f6/propozycja-kultury-t32989.html zostało wszystko ściśle określone przez Enrona i SRU) - co za tym idzie? - Admin nie wypełnia swoich obowiązków, co więcej, sam często tak się zachowuje.
6) Mówiąc potocznie, "kozaczy", czyli nierzadko można być świadkiem zachowania, jak admin na czacie pisze tekst typu "Zaraz wylecisz" chcąc chyba wzbudzić respect - największe buractwo, jakie można sobie chyba wyobrazić - zero profesjonalizmu!

... wówczas owy nowy gracz czuje wielki niesmak, na pewno nie poczuje się, jakby wszedł w miejsce poważne choć troszkę, o inteligencji mowy już nawet nie ma. Powtórzę się jeszcze raz - ADMIN TO WIZERUNEK SERWERA!

W związku z tym mam propozycję, choć banalną, to myślę że sprawiedliwą. Pomyślałem sobie, że skoro na reksiu tak łatwo jest dostać Admina(nie ukrywajmy - wymagania z rekrutacji nie istnieją i w efekcie i tak decydują znajomości), to niech będzie można go równie łatwo stracić. Czyli okres próbny ŚCIŚLE TRAKTOWANY! Tydzień lub dwa tygodnie próby - nie sprawdzi się to wylatuje.

Po za tym taki oto system wprowadzić: Jeśli przyjmujecie nowego admina, wówczas on musi zastąpić istniejącego, który się nie sprawdza, najsłabsze ogniwo zostaje wyautowane, a w zamian za nie wchodzi nowa siła - i tak cały czas - NOWY ADMIN TYLKO W ZAMIAN AKTUALNEGO.

Jak miałby być wybierany "najgorszy admin" - tak samo, jak przyjmowany! Z tym, że tutaj proponowałbym dać również możliwość głosu zwykłym STALYM graczom, czyli dać jakiś limit typu "Nominować mogą tylko userzy, którzy na forum mają konto założone nie wcześniej niż pół roku" Coś jak system w Mapcyklach, odchodzą 2 najgorsze mapy a w zamian 2 nowe, tyle, że tutaj wylatywaliby Admini. Oczywiście tych najlepszych i najstarszych adminów wyrzucać nie można by było (chyba, że podpadliby) - byliby oni chronieni za staż - coś w stylu Zasłużonej Elity Reksio, której nikt nie może ruszyć, wybrać takich kilka nie byłoby problemów, bo na reksiu naprawdę są fajni admini.

Myślę, że taki system miałby wiele zalet - przede wszystkim oczyściłby on serwer z bezużytecznych "chwastów" które nic nie wnosząc, pozostawiają za sobą niesmak. Ponad to takie rozwiązanie wniosłoby również motywacje dla takiego admina - przestaliby się oni czuć bezkarnie, solidniej wykonywaliby robotę, wiedząc, że są oni oceniani przez innych graczy, będą świadomi konsekwencji. Taka Demokracja.

Nie muszę chyba mówić, że wcześniej trzeba byłoby oczyścić serwer z adminów nieaktywnych.
Jeśli natomiast ktoś nie może sprawować roli admina w jakimś okresie, to należałoby to poinformować w jakimś np. specjalnie otwartym do tego dziale "Urlopy" - tam można byłoby brać wolne, odpowiednio to argumentując przyczyną, wówczas ktoś taki nie mógłby być wywalony i oceniany w systemie, jak inni admini. Jak w normalnej pracy - za dużo wolnego tez nie można :)

Do tego wszystkiego potrzeba jednak uwagi Góry, niewielkiej ale regularnej. Reksiowi zaczyna brakować silnej, decydującej ręki - w efekcie zaniżana jest średnia wieku serwera, średnia poziomu kultury, średnia IQ, zaś serwerem zaczynają rządzić prymitywne małolaty, które dostają adminów, bo jego kumpel, również małolat był na "TAK" - robi się bardziej kółko wzajemnej adoracji. Opiekunowie tego nie widzicie, bo sugerujecie się ilością głosów, po czym przyznajecie kolejnego admina.

Liczę na to, że coś z tym zrobicie - Kiedy kilka miesięcy temu apelowałem o to, by adminów było więcej, nie miałem na myśli TYLKO ilość, ale przede wszystkim jakość, a teraz jest mi smutno.

Pozdrawiam,
DB
#88419 przez enron
Cz, 26 wrz 2013, 10:16
1. Mało istotne dla serwera. Oczywiście razi, ale nie przeszkadza w wypełnianiu obowiązków.
2. j.w
3. SS i ustalenia co do kultury zostaną dotrzymane.
4. Po jednej wpadce mają Sebek i Maniek. Druga spowoduje odpowiednią reakcję.
5 Jak 1 i 2.
6. Jak 3.

Nieaktywni już usunięci. Wylecieć można w każdej chwili.
Nigdy gracze nie będą decydowali kto ma być adminem.
Dlaczego? Admin nie może bać się reakcji graczy na jego zachowanie.
Za to powinien bać się naszej :D, gdy taki gracz złoży uzasadnioną skargę.

Ps.: Jeżeli chcesz prowadzić ewidencję aktywnych adminów i pomóc w zachowaniu poziomu chętnie mianuję Cię serwerowym dyr. ds. HR :).
O ile Sru nie ma nic przeciwko.
Ps2.: Popracuj troszkę nad kompresją treści w tekście.
#88420 przez BrokenNote
Cz, 26 wrz 2013, 10:47
No trudno.
Tylko jak oni mają się bać Was, skoro o tym, co dzieje się na serwerze, dowiadujecie się od graczy, którzy są przez nich często podstawieni.

Dla mnie Enron sprawa wygląda dość klarowanie - wystarczy spojrzeć na jakość skarg, porównać problemy serwera z problemami z przed chociażby roku. No ale lepiej udawać, że nic się nie dzieje.

Co do argumentu, czemu gracze nie będą decydować - po troszkę głębszej analizie zgadzam się, masz rację, chociaż innego rozwiązania nie widzę, bo Wy aktywni nie jesteście.

Odnośnie Manka, to ja nie wiem po co to ostrzegać w ogóle - wejdź na serwer czasem i zobacz jak wygląda jego praca... wtedy nie będziesz miał wątpliwości i nie będziesz się bawił w jakieś dawanie drugich szans.

Wyżej użyłem maksymalną kompresję tekstu w stosunku do tego, co chciałem przekazać, ale dziękuję za uwagę ;)
#88424 przez Amb(r)ozja
Cz, 26 wrz 2013, 11:18
BrokenNote napisał(a):Odnośnie Manka, to ja nie wiem po co to ostrzegać w ogóle - wejdź na serwer czasem i zobacz jak wygląda jego praca... wtedy nie będziesz miał wątpliwości i nie będziesz się bawił w jakieś dawanie drugich szans.
Nie chcę nikogo bronić ani usprawiedliwiać ale... Człowiek uczy się na błędach i powinien wynieść z tego odpowiednie konsekwencje w formie poprawy swojej osoby. Mam nadzieje że Maniek się poprawi , byłem świadkiem jak prowokował polipopa tekstami "kim ty ** jesteś" bądz "masz jakiś problem ?" (można sprawdzić w logach) Panowie można powiedzieć ze my admini (jak i gracze) jesteśmy odpowiedzialni za wizerunek naszego kochanego serwera . Jeżeli ktoś spina ? nie banujesz od razu ostrzegasz oraz próbujesz załagodzić sytuacje . Po co te tanie teksty ?? To że mamy dostęp do amx nie czujemy się osobami chronionymi "immunitetem" . Naprawdę traktujmy się równo czyli admin szanuje graczy jak i gracze szanują adminów a wtedy będzie sie nam żyło lepiej !! AMEN ;n
#88425 przez polipop
Cz, 26 wrz 2013, 11:55
Miło że komuś zależy tak bardzo na swoim hobby. Nie każdy ma czas na grę codziennie, nie każdy ma siłę po ciężkim dniu pracy/szkoły. Ale robienie ludziom SS'ów i nie zaglądanie na forum mija się z zainteresowaniem serwerem co nie jest cechą admina, nawet namiętnego gracza. A co do mańka, to ja go sprowokowałem, siedział na spekcie i nie reagował na nic, więc napisałem coś w stylu "maniek to koleś, albo afk'uje albo siedzi na spekcie" nie wiedziałem że jest adminem, także przepraszam, ale słabe nerwy to zła cecha w tym brutalnym świecie. (Wiem że nie mam admina, ale mogłem tutaj zajrzeć bo ktoś mi nie odebrał tej możliwości)
#88430 przez grzywA
Cz, 26 wrz 2013, 13:53
polipop napisał(a): Ale robienie ludziom SS'ów i nie zaglądanie na forum mija się z zainteresowaniem serwerem co nie jest cechą admina, nawet namiętnego gracza

Zgadzam się z polipop'em
#88456 przez Sru
Pt, 27 wrz 2013, 14:56
enron napisał(a):O ile Sru nie ma nic przeciwko.

Dla mnie spoko. ^^
#88458 przez Amb(r)ozja
Pt, 27 wrz 2013, 15:19
A mi możecie dać Moda na forum :D jestem bardzo często na forum kto jest za ? :D
#88462 przez SEBEK:-)
Pt, 27 wrz 2013, 15:32
Amb(r)ozja napisał(a):A mi możecie dać Moda na forum :D jestem bardzo często na forum kto jest za ? :D

Jestem Za
#88466 przez grzywA
Pt, 27 wrz 2013, 15:47
Amb(r)ozja napisał(a):
A mi możecie dać Moda na forum jestem bardzo często na forum kto jest za ?

Jestem Za
#88502 przez noeee
N, 29 wrz 2013, 13:25
Ambrozja, nieźle obróciłeś temat...

Pierw może skończycie temat odnośnie adminów, a później zaczynajcie brać pod uwagę inne sprawy.
#88503 przez Sru
N, 29 wrz 2013, 13:31
Tylko pytanie po co tak naprawdę mod...
#88504 przez noeee
N, 29 wrz 2013, 13:32
Amb(r)ozja napisał(a):jestem bardzo często na forum

zapewne ;]
#88508 przez SwietejPam
N, 29 wrz 2013, 14:04
Ja mam taki luźny pomysł, który może komuś przypadnie do gustu. A mianowicie, gracz wrzuca ss które okazują się czyste, i wtedy admin musiałby opisać akcje które skłoniły go do dania bana. Uniknęlibyśmy sytuacji w których ktoś ma antyss i gra dalej na serwerze, z drugiej strony admini zastanowiliby się przed daniem ss graczowi za same jego staty czy jedną podejrzaną akcję. Wiem, że wymaga to trochę więcej czasu od adminów, ale w końcu bycie adminem to nie przywileje tylko służba dla dobra serwera. Admin za każdego niesłusznego bana mógłby dostawać jakieś ujemne punkty i po zgromadzeniu jakiejś ich liczby wyciągane byłyby konsekwencje co podniosło by poziom adminowania.

PS Oczywiście gracz po wrzuceniu czystych ss dostawałby ub, natomiast po obejrzeniu demka i stwierdzeniu, żę gracz jest jednak odpalony bana by się przywracało.

PS2 Co do moda na forum też jestem zdania, że za wiele się tu nie dzieje, żeby więcej modów było potrzebnych.