serwer cs

serwer cs

#104168 przez Grooby
Śr, 2 gru 2015, 14:17
Witam wszystkich!
Myślałem nad nowymi mapami. Moim zdaniem (przypuszczam, że nie tylko) granie w kółko tych samych map jest trochę monotonne. Nie można by wgrać kilku nowych map? Urozmaiciło by to trochę grę. Pod koniec mapy, kiedy (zazwyczaj ja :D) wybieram mapę gracze proszą, abym wybrał coś innego, rzadkiego i nieprzewidywalnego, ale jak to zrobić? Sądzę, że ucieszyło by to grono stałych bywalców. Nie można by było np. co miesiąc wgrać nową listę map, a w następny miesiąc drugą? Myślę, iż ciekawie było by i przyjemniej by się grało. Zauważyłem, że kiedy serwer jest niemal pełny ludzie grają, ale kiedy ktoś wybiera mapę, którą ktoś grał po raz enty odchodzi, zazwyczaj jest to pół serwera. Nowe mapy powinny na dłużej przytrzymać graczy. Proszę o rozważenie propozycji. Zapraszam do dyskusji. :)

Z poważaniem,
Grooby
#104169 przez Sru
Śr, 2 gru 2015, 14:21
inspired napisał(a):ale kiedy ktoś wybiera mapę, którą ktoś grał po raz enty odchodzi, zazwyczaj jest to pół serwera.

Niestety to samo tyczy się nowych map.

W tym momencie wybór map jest okrojony bo np. tuscan nie chce działać z nowym silnikiem serwera.

Nie wgrywałem nic nowego bo od mikołajek na serwerze pojawią się mapy zimowe oraz świąteczne odpowiedniki map standardowych, mam nadzieje że to w jakiś sposób zrekompensuje brak map niestandardowych.
#104171 przez Grooby
Śr, 2 gru 2015, 14:34
Wgranie nowych map takich jak:
-de_mirage;
-de_vertigo;
-cs_italy;
-de_eldorado;
-de_rats;
-cs_militia;
-de_prodigy.
Te mapy też mogłyby się nie przyjąć? Są to raczej standardy. Moim zdaniem wgrywanie map "świątecznych" jest trochę bez sensu, moim zdaniem żadnego klimatu to nie dodaje. Warto by coś popróbować z tymi mapami, aby było widać, że coś się dzieje :)
#104172 przez Sru
Śr, 2 gru 2015, 15:03
inspired napisał(a):de_prodigy

Był jeszcze 2 tygodnie temu, wypadł bo w 70% przypadków na serwerze zostawało po 10 osób
inspired napisał(a):cs_militia

ta mapa jest za duża, 20/20 jest jeszcze ok ale jak trafią się nie ogarnięci ludzie latający po kanałach i trzeba czekać na koniec rundy to ludzie się irytują i wychodzą
inspired napisał(a):de_rats

standardowe ratsy są "jednostronne", próbowaliśmy kilku "wariacji" i albo miały błędy(jak np. echo) albo po prostu nie pasowały ludzia
inspired napisał(a):de_eldorado

był wybór, albo west albo eldorado i wybraliśmy westwooda, szczególnie że eldorado też jakoś nie przypadło graczom
inspired napisał(a):de_vertigo

było w tym roku i też jakoś nie podpasowało
inspired napisał(a):de_mirage

ta mapa jest zbanowana na reksiu tak samo jak de_karachi i prawdopodobnie pojawi się u po mojej ew. śmierci

Widze tendencje że ludzie strzelają taki mapami i jadą w administracje/we mnie że ich nie wgrywam. Uwierzcie mi, prowadzę ten serwer od 8 lat. Teraz szczególnie z uwagi na duży współczynnik "uciekających" graczy nie mogę pozwolić na to aby zostawiać mapy na których ludzie wychodzą "bo może się jeszcze przyjmą"(tak jak ostatnio było z prodigy).

Nikt nie bierze pod uwagę tego że taka militia może zostać wybrana o 21 gdy na serwerze jest 15 osób. W takiej sytuacji wybranie dd2/inf/nuke prawdopodobnie poskutkowało by pozostaniem graczy, często mimo zrzędzenia i zapełnieniem serwera. Każda wymieniona wyżej mapa w takiej sytuacji spowoduje że serwer opustoszeje.

Nie kieruje tego personalnie do Ciebie ale do wszystkich którzy jadą we mnie za brak nowych map. Patrzycie na to przez pryzmat tego że te mapy może faktycznie miały by szanse być grywalne, ale w godzinach szczytu które obecnie przypadają na 18-20 i trwają max 2 godziny. Mapy muszą być uniwersalne, i nie stwarzać możliwości aby ktoś po prostu chamsko wybierał późnym wieczorem mapy aby ludzie powychodzili.

Taki mój mały apel...
#104173 przez Grooby
Śr, 2 gru 2015, 15:40
Hmm... Więc sytuacja jest bardziej skomplikowana niż myślałem. Nie chciałem cię/was "atakować", chciałem zaproponować coś, co mogło by zmienić przebieg gry na serwerze :) Jest pierdylion innych map nad którymi można pomyśleć. Trochę drażni mnie jak mówią, że "znowu ta sama mapa", "mogłeś wybrać coś innego", a jak grasz inną mapę, której nie znają to z kolei płacz, że nie wiedzą jak ona wygląda. To albo jedno albo drugie. Moim zdaniem usuwanie mapy, bo ktoś wychodzi jest bynajmniej bez sensu. Niech ludzie przywykną do tego, że niektórzy oczekują pewnych zmian i niech się z tym pogodzą. Fakt militia to mapa dla ogarniętych graczy, nie koniecznie dużej ilości, ale ogarniętych. W sumie, to są też Admini na serwerze, którzy powinni utrzymywać pewien poziom gry, więc mogą karać za nie wykonywanie celów. Mapa de_rats jest tak samo jednostronna jak de_dust, przy dobrej drużynie przeciwna ekipa nie ma szans, ale przykładowo de_rats_1337 jest już mapą jak najbardziej w porządku. A dlaczego nie może być westa i eldorado? Jest ograniczona ilość map do wyboru? Dla mnie kasowanie map z takich powodów jak ucieczka graczy jest bynajmniej śmieszna (moja opinia), zazwyczaj są to gracze (za przeproszeniem) słabi i nie podejmują nowych wyzwań. Sam gram w godzinach "szczytu" i tak bardzo jest monotonne granie dd2/inf/nuk, że ludzie sami wychodzą po rozegraniu tych właśnie map. Mógłbyś spróbować w tych godzinach dać ową mapę i zobaczyć czy się przyjmie, przy pełnym serwerze jest większe prawdopodobieństwo, że ludzie się nie rozejdą. Szkoda, że tak mało ludzi wchodzi na forum, bo przydała by się ich opinia na ten temat :)
#104174 przez Sru
Śr, 2 gru 2015, 16:02
inspired napisał(a):Dla mnie kasowanie map z takich powodów jak ucieczka graczy jest bynajmniej śmieszna (moja opinia), zazwyczaj są to gracze (za przeproszeniem) słabi i nie podejmują nowych wyzwań. Sam gram w godzinach "szczytu" i tak bardzo jest monotonne granie dd2/inf/nuk, że ludzie sami wychodzą po rozegraniu tych właśnie map. Mógłbyś spróbować w tych godzinach dać ową mapę i zobaczyć czy się przyjmie, przy pełnym serwerze jest większe prawdopodobieństwo, że ludzie się nie rozejdą

Dokładnie o tym napisałem, co z tego że w godzinach szczytu ktoś zostanie na tych mapach jak wybrane o 21 spowodują opustoszenie serwera, gdzie wybierając o tej godzinie dd2/inf/nuke/inne popularne serwer "pożyje" jeszcze do 23. Mapy mają być uniwersalne i tyle.

Podobne wątki Statistics Ostatni post
Propozycja
1, 2, 3 przez Gorylmalpa Śr, 26 gru 2018, 23:52 w Problemy i propozycje
34 Odpowiedzi
10708 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez Protek
Cz, 10 sty 2019, 19:50
Propozycja
przez viSuR^^ Pn, 5 lut 2018, 01:36 w Problemy i propozycje
5 Odpowiedzi
4728 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez Xamnalim
Wt, 27 lut 2018, 18:29
Propozycja
przez Okoń Śr, 5 kwi 2017, 23:01 w Problemy i propozycje
9 Odpowiedzi
2017 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez Sru
Pn, 10 kwi 2017, 10:18
Propozycja
przez j0dela Pt, 13 maja 2011, 12:47 w Problemy i propozycje
12 Odpowiedzi
1965 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez enron
So, 14 maja 2011, 14:13
Propozycja
przez OdPedoKa Pt, 26 cze 2015, 08:35 w Problemy i propozycje
5 Odpowiedzi
1986 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez Krak84
N, 28 cze 2015, 02:08
Propozycja.
przez ZDR Pt, 13 kwi 2012, 03:05 w Propozycje
1 Odpowiedzi
1415 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez enron
Pt, 13 kwi 2012, 06:34
Propozycja :D
przez Tomcioo N, 20 maja 2012, 07:16 w Propozycje
1 Odpowiedzi
1284 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez enron
N, 20 maja 2012, 08:58
propozycja
przez -em- Wt, 22 maja 2012, 20:47 w Propozycje
5 Odpowiedzi
1510 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez schreeder
Wt, 22 maja 2012, 21:43
Propozycja
1, 2 przez Loleq:):* So, 11 kwi 2015, 17:27 w Propozycje
24 Odpowiedzi
3571 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez Sru
Śr, 22 kwi 2015, 17:04
Propozycja.
przez suche Wt, 5 sie 2014, 20:21 w Serwerowy offtopic
8 Odpowiedzi
2375 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez pen9r
Pn, 11 sie 2014, 22:39

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Sogou [Bot]