fb

#90582 przez Predom
Pt, 27 gru 2013, 02:58

Proponuje (Proszę) o większą aktywność adminów na serwerze (nie chodzi mi tutaj o obecność , bo obecność ostatnio się poprawiła) ale chodzi mi o więcej sprawdzania ludzi czyli
patrzenia na podejrzanych graczy a nie jak to zauważyłem informuje admina o podejrzanym graczu a admin nie ma ochoty nawet na niego popatrzeć , albo zrobić ss'y.

Co to za problem zrobić ss'y ?. Chyba żaden co ?. Jak gracz będzie "czysty" to wstawi ss'y i będzie pewność czy gra uczciwie.

Z Góry Dzięki, Pozdrawiam. C++
#90584 przez Gruby !
Pt, 27 gru 2013, 10:16
Przez 2 mapy informowałeś nas że gracz hollow jest odpalony i spamowałeś żeby robić mu screeny. W końcu napisał Ci Szrocik że nie ma takiej potrzeby. On gra tu sporo czasu miał robione screeny kilka razy. Więc po co od razu banować po raz kolejny jak jego gra nie budziła naszych podejrzeń ? O Tobie też tak piszą inni gracze że jesteś odpalony i co mamy Ci robić screeny co 2 dni tylko dlatego że nas gracze o to proszą ? Chyba nie zależy nam żeby zniechęcać dobrych graczy a najważniejsze stałych a hollow gra prawie codziennie do grania na reksiu co nie ? :)
#90585 przez grzywA
Pt, 27 gru 2013, 10:58
Ten na górze dobrze gada polać mu!
Nie, a tak na serio masz racje bo po co mamy robic screeny graczowi który miał je robione np 60 razy skoro wiemy że nie ma takiej potrzeby. My admini działamy wtedy gdy nie jesteśmy pewni czy dany gracz jest odpalony czy też gra czysto czyli np. robimy screeny lub kręcimy demko i je rozpisujemy

-- Dodano 27 gru 2013, o 09:57 --

Temat według mnie do zamknięcia ...
#90586 przez pen9r
Pt, 27 gru 2013, 11:07
grzywA napisał(a): My admini działamy wtedy gdy nie jesteśmy pewni czy dany gracz jest odpalony czy też gra czysto czyli np. robimy screeny lub kręcimy demko i je rozpisujemy.

Bzdzura.
Powinieneś robić screeny tylko wtedy, gdy jesteś w 100% pewny, że dany gracz jest odpalony.
A potem dziwota, że w dziale screeny tematów na kilkanaście stron w kilka tygodni...
#90587 przez grzywA
Pt, 27 gru 2013, 11:21
Bzdzura.
Powinieneś robić screeny tylko wtedy, gdy jesteś w 100% pewny, że dany gracz jest odpalony.
A potem dziwota, że w dziale screeny tematów na kilkanaście stron w kilka tygodni...

Sory, ale źle to zinterpretowałeś, chodziło mi o to ze np gdy dany gracz jest odpalony i na 100% to wiem / y to screeny / demko, a gdy sam nie jestem pewny w 100% to pytam się jeżeli jakiś kolega admin jeszcze jest czy moze też go sprawdzić :/ teraz też źle to napisałem, ale chyba wiesz o co mi chodzi :D
Ostatnio edytowano Pt, 27 gru 2013, 11:26 przez grzywA, łącznie edytowano 1 raz
#90588 przez puszek
Pt, 27 gru 2013, 11:25
Predom napisał(a):Proponuje (Proszę) o większą aktywność adminów na serwerze (nie chodzi mi tutaj o obecność , bo obecność ostatnio się poprawiła) ale chodzi mi o więcej sprawdzania ludzi czyli patrzenia na podejrzanych graczy a nie jak to zauważyłem informuje admina o podejrzanym graczu a admin nie ma ochoty nawet na niego popatrzeć , albo zrobić ss'y.

To nie jest tak, że admin nie patrzy. Ja zawsze sprawdzam zgłoszenia innych graczy, ale nie daje SS dopóki nie zobaczę jakiejś podejrzanej akcji. Czasami może to trwać kilka rund. W przypadku Twojego zgłoszenia gracza oglądał najpierw Gruby, ale nie widział nic złego i poprosił mnie żebym też sprawdził. Mogłeś tego nie widzieć, ale wszedłem na specta, oglądałem gracza którego raportowałeś przez kilka rund i nie zobaczyłem nic co dawało by podstawy do bana. Po sprawdzeniu napisałem Ci że nie ma potrzeby robić mu SS.Jeśli on czituje, to robi to na tyle dobrze, że oszukał 2 adminów.
Następnym razem proponuję żebyś wszedł na spect, nagrał demo i pomógł nam wyłapać podejrzane akcje, gracz mógł przecież zorientować się, że są admini i wyłączyć WH.

Predom napisał(a):Co to za problem zrobić ss'y ?. Chyba żaden co ?. Jak gracz będzie "czysty" to wstawi ss'y i będzie pewność czy gra uczciwie.

zrobić SS to nie jest problem, ale ze swojego doświadczenia wiem jak denerwuje dostawanie bana gdy gra się czysto, tym bardziej gdy na serwerze gra się od dawna.
Ciekawe co byś napisał jakbyś przez kilka dni pod rząd dostawał SS i musiał je wrzucać? Nie zrezygnował byś z serwera i nie napisał, że admini są kiepscy, bo nie potrafią odróżnić dobrego gracza od czitera?

Również pozdrawiam
#90589 przez grzywA
Pt, 27 gru 2013, 11:27
To nie jest tak, że admin nie patrzy. Ja zawsze sprawdzam zgłoszenia innych graczy, ale nie daje SS dopóki nie zobaczę jakiejś podejrzanej akcji. Czasami może to trwać kilka rund. W przypadku Twojego zgłoszenia gracza oglądał najpierw Gruby, ale nie widział nic złego i poprosił mnie żebym też sprawdził. Mogłeś tego nie widzieć, ale wszedłem na specta, oglądałem gracza którego raportowałeś przez kilka rund i nie zobaczyłem nic co dawało by podstawy do bana. Po sprawdzeniu napisałem Ci że nie ma potrzeby robić mu SS.Jeśli on czituje, to robi to na tyle dobrze, że oszukał 2 adminów.
Następnym razem proponuję żebyś wszedł na spect, nagrał demo i pomógł nam wyłapać podejrzane akcje, gracz mógł przecież zorientować się, że są admini i wyłączyć WH.

pen9r, tutaj puszek dokładniej to napisał niż ja
#90590 przez SwietejPam
Pt, 27 gru 2013, 11:43
Już kiedyś pisałem, że admini powinni mieć obowiązek tłumaczenia się z bezpodstawnych ss, rozpisując akcje które skłoniły ich do zbanowania.
#90591 przez puszek
Pt, 27 gru 2013, 13:32
pen9r napisał(a):A potem dziwota, że w dziale screeny tematów na kilkanaście stron w kilka tygodni...

trochę przesadzasz od 21 grudnia 22 bany z SS prawidłowe i tylko 4 UB
#90592 przez Sru
Pt, 27 gru 2013, 13:51
Wez poprawke na to ze wiekszosc czystych olewa i idzie na inny serwer zamiast wstawiac ss.
Gracze nie widza admow nas spec bo jest "niewidka"
#90594 przez Predom
Pt, 27 gru 2013, 15:16
Dobrze przepraszam za zawracanie głowy :) , to wtedy na następny raz informujcie mnie że gracz którego oskarżam o "czity" jest "czysty".

Postaram się więcej nie robić takich akcji, Przepraszam
#90595 przez pen9r
Pt, 27 gru 2013, 15:20
puszek napisał(a):
pen9r napisał(a):A potem dziwota, że w dziale screeny tematów na kilkanaście stron w kilka tygodni...

trochę przesadzasz od 21 grudnia 22 bany z SS prawidłowe i tylko 4 UB

Ok przesadziłem z kilkunastoma stronami w kilka tygodnie. Ale...
Tylko 4 UB? TYLKO? To jest 15% całości. W okresie, jak to wspomniałeś, niecałego tygodnia!
A może trochę szerszej kalkulacji: od początku września ponad 5 stron w dziale screeny. Na każdej stronie 20 tematów. To daje równo 107 tematów z prośba o odbanowanie od 1 września. Z czego UB występuje zapewne w ponad 90% wątków. To daje blisko 95 niesłusznych banów w okresie niecałych 4 miesięcy. Nie wliczam wakacji, bo tam pewnie jeszcze bardziej uwidoczniłoby to jak banujecie. Dalej uważasz, że przesadzam?
A może jeszcze odniosę się do przeszłości. Oto wypowiedź headadmina z 2 października 2011r.:
Sru napisał(a):co do banów, również chciał bym zauważyć że pizgacie nieraz bany bez obejrzenia typa... poczekajcie choć jak padniecie ze dwa razy i obejrzycie.

Dalej odpowiedź admina, mającego podobne podejście do sprawy co Wy:
PanSkiller napisał(a):Ale zauważ że jak "pizgamy" bany to mało kto sie odwoluje od niego czyli moim zdaniem nie powinno być zastrzeżeń co do banowania

Znowu Sru:
Sru napisał(a):3/4 olewa i idzie na inny serwer, sam jak gdzies gram i dostaje bana to olewam i ide na inny serwer
Tak naprawde odwoluje sie na forum moze 1/10 tych którzy tak naprawdę by mogli

Jeszcze zdanie założyciela reksio:
zchiz napisał(a):Ja mam tak samo jak Sru.. jak mnie ktoś banuje to olewam sprawę i lecę dalej. To nie boli zabanować typa kilka rund później. Grunt to mieć 100% pewności, że zrobiło się dobrze.

Wniosek? Minęły 2 lata a ciągle poruszany jest ten sam temat. Teraz do niemalże wszystkich adminów: jesteście niereformowalni. Jak z admin espem nie potraficie przez tyle czasu nauczyć się rozpoznawać czitera to nie mam pytań. Pisząc do "Was" mam na myśli wszystkich tych, którzy bezmyślnie banują. Nie znalazłem jeszcze posta headadmina, w którym była apelacja o banowanie tylko ewidentnych odpałów - ale widać nie wszyscy wzięli to sobie do serca.

puszek nie mam tutaj nic osobistego do nikogo jako osoby. Chodzi tylko i wyłącznie o prawidłowe i sumienne wypełnianie zakresu powierzonych obowiązków/przywilejów.
#90596 przez paNicz
Pt, 27 gru 2013, 15:51
w 100% się zgadzam z penerem.
#90607 przez You no
Pt, 27 gru 2013, 20:33
w 99% zgadzam się z Paniczem
#90608 przez paNicz
Pt, 27 gru 2013, 21:02
w 98^ zgadzam sie z O$manem :D