fb

#83943 przez AiR_NiKe
Pt, 15 lut 2013, 02:26

Dla wszystkich niewtajemniczonych wprowadzono nową aktualizacje steam dużo zjebali:
-nowa grafika
-nowe modele
-zmienione miejsca plikow csa cfg itp
-problemy z fps spadają nawet do 20
-zmienione odgłosy przez micro
-zmieniono wygląd społecznośći steam shift+tab
-do tego myszka jakaś spowolniona

Jest to nieuniknione aktualizacja sama się pobiera, ja już jestem po więc radzę wam skopiować swoje cfg, bo usuwa się po aktualizacji i to jest nowe miejsce gdzie znajdziecie wklejacie lub odnajdujecie cfg

C:\Program Files (x86)\Valve\Steam\SteamApps\common\Half-Life\csstrike
#83944 przez paNicz
Pt, 15 lut 2013, 10:33
Oni chyba zrobili to specjalnie, szczerze mówiąc osoba która gra na ns-ie ma dużo lepiej od nas. Ooby steam ogarną i poprawił te akutalizacje, bo jak narazie widze w niej same minusy,
#83945 przez pen9r
Pt, 15 lut 2013, 10:45
Kilka zmian które udało mi się zaobserwować:
- niektórzy mają problemy z ustawieniem dźwięku. Nie ma już komendy s_eax, s_a3d, dlatego też nie można ustawić dźwięku, bo skąd bez eax wiedzieć gdzie biegają ludzie? Słychać typa pół mapy przed Tobą, a okazuje się ze jest za Tobą 2metry. Ogólnie nie ma żadnej komendy do dźwięku rozszerzonej
- jest kilka opcji dodanych w options
- inne movementy odbicia na skoku, nie można się rozpędzać na bh
- poprawione hitboxy, teraz np. niezłe heady z deagla wchodzą przez pół mapy
- nie ma już komend cl_rate
- jest inny kolor odbijanych kul od ściany i ogólnie dużo błędów
- w options można ustawić czy chcesz developer czy modele cz czy 1.6 maja się odpalić itd
- można w czasie gry modele sobie zmieniać nawet w options
- boty na serwerach (publikach) strzelają lepiej niż neo (ruszysz się od razu skan z awp...)
- większość serwerów przy zmianie mapy się wypierdala, trzeba robić retry
- jedni ludzie mają niebieskie niebo, inni czarne, a jeszcze inni mają same kontury; dopiero po reinstalu steama wróciły normalne tekstury

Do tego tutaj jest kilka innych nowych opcji opisanych w tym filmiku:

Ludzie już piszą petycję żeby cofnęli update. Według mnie cfaniacka zagrywka valve żeby ludzie kupowali cs:go. Chcą zniechęcić tych którzy zostali na 1.6. I pewnie niektórych im się uda.
#83948 przez Amb(r)ozja
Pt, 15 lut 2013, 10:49
Teraz ciężko mi bedzie grać na słuch... e tam to znów się odpalę ;n
#83952 przez BrokenNote
Pt, 15 lut 2013, 11:34
To jest to, o czym pisałem. Valve teraz będzie skutecznie zabijało 1.6, faworyzując mocno GO,a przy tym zniechęcać kolejne serwerownie...no i przede wszystkim nas, graczy.
Taki update mówi chyba sam za siebie (brak informacji przed aktualizacją = brak możliwośći przywrócenia CFG - kolejny przesiew)

Zmian graficznych nie zauważyłem, choć nie wiem, może delikatnie wszystko wydaje się być bardziej "zawężone" lub to tylko moje "spalone styki".

Gdzie można te modele zmieniać? bo nie znalazłem.
Zmiany w interpie - tzn. wcześniej wartość 2.1 odpowiadała aktualemu ~2.8 (w przybliżeniu)

Ogólnie update drewno, że w najgorszych proroctwach tego nie można było ujrzeć. Uśmiercanie było do przewidzenia, ale nie sądziłem, że aż w tak chamski i drastyczny sposób.

Pozdrawiam,
Smutny Delicate Balance
#83953 przez adk
Pt, 15 lut 2013, 11:37
zazwyczja nie klne ale teraz ku*** musze!!! co my im przeszkadzalismy? to ze cs gowno grywalnoscia moze powalczyc z chinczykiem to juz ich pier*** problem!
czyli co o grze na reksiu moge zapomniec? nie moge wbic na serv pisza ze zle haslo!
w prograyx86 tez Kur*** nie mam valve! zmieniam ustawienia nic nie zapamietuje.
K U R * *
#83957 przez paNicz
Pt, 15 lut 2013, 11:53
Aktualizacja miała miejsce 14.02.2013 i miała wprowadzić 1.6 na Linuxa, ale oprócz tego wprowadziłą wiele niepotrzebnych i niechcianych zmian. Ten krótki poradnik ukazuje jak w miarę możliwości przywrócić dawnego Counter-Strike'a.
Wiele osób ma problemy z zielonym ekran, movementem, recoilem, fps czy jeszcze czymś innym. Rozwiązania przedstawione poniżej nie naprawią ich wszystkich. Większość z nich zależy od systemu czy waszych indywidualnych ustawień, więc na wstępie zaznaczam, że nie każdemu pomogą.

Początkowo zaleca się re-install CS'a, ale to nie jest konieczne. U mnie bez tego gra się prawie jak przed updatem.

Zaczynamy od zmiany parametrów startowych. W Steam odnajdujemy na liście Counter-Strike, klikamy prawym i wybieramy właściwości, parametry startowe. Wklejamy tam komendę:
Kod:
-nofbo

Przechodzimy do configu. Teraz znajduję się w folderze x:\Steam\steamapps\common\Half-Life\cstrike lub x:\Steam\steamapps\common\Half-Life\cstrike_polish
Do cfg wklejamy komendy:
Kod:
gl_ansio 0
gl_vsync 0

W opcjach Counter-Strike'a, w zakładce Videos odznaczamy (jeżeli już nie mamy odznaczonych):

Kod:
wait for vertical sync
enable hd models if available
allow custom addon content

Soundy, modele oraz większość rzeczy wymagających pobrania przepadną jeśli nie zrobiliśmy back-up'a.

Być może wkrótce pojawią się rozwiązania innych problemów jak np. akceleracja myszy, ale czy da się je przywrócić okaże się z czasem. Jeśli tak, to ten temat będzie aktualizowany na bieżąco. Możliwe też, że dzisiejszy dzień to początek końca. Początek końca czternastoletniej legendy jaki zgotowało nam Valve.
#83959 przez sikor
Pt, 15 lut 2013, 12:25
a mi w przeciwieństwie do was nic, a nic się nie zmieniło. Ani menu Shfit+Tab, ani modele, ani miejsce folderów "config.cfg", jedyne co mi dodało to w menu w zakladce VIDEO, D3D.
#83960 przez Bakurano
Pt, 15 lut 2013, 12:30
mi się wszystko posypało ja nie wiem co oni zrobili ** mać
#83964 przez BrokenNote
Pt, 15 lut 2013, 12:41
Wygląd społeczności chyba nie tyle co zmienił się, tylko został wprowadzony "nowy" dla użytkowników 800x600 - który od dawna był dla 1024 i wyżej...

Natomiast ja nie mam pojęcia, gdzie Wy widzicie nowe opcje i możliwość wyboru np. modeli - całe okienko options nie uległo u mnie żadnej zmianie.

Ciekawostką jest to, że ja jakby aktualizacje miałem na raty, najpierw coś tam się robiło, potem przerwało, bo nie miałem miejsca na dysku już, okienko z aktualizacją się zamknęło, potem jak posprzątałem i chciałem zagrać, wyskoczyło już inne okienko.

Nie wiem, może być tak, że nie mam pełnej aktualizacji przez to właśnie?
#83967 przez Marta :)
Pt, 15 lut 2013, 12:50
Cześć a ja mam mianowicie taki problem że od góry obraz mam rozciągnięty pokazuje na ss o co mi chodzi:
http://przeklej.net/uploads/image/1360923477cs3.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/823/76765640.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/259/cs1n.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/443/cs2za.png/
już próbowałam odinstalować i zainstalować steama+cs ale nic mi nie dało, ten problem występuje tylko w trybie pełno ekranowym, ale kiedy wymuszam w tryb okienkowy przez parametry startowe to jest wszystko dobrze.
Co to może być :/
#83973 przez noeee
Pt, 15 lut 2013, 15:04
Dla wszystkich napalonych i wkurzających się graczy odnośnie aktualizacji mogą zainstalować Non STEAM. Uważam, że za kilka dni wszystko zostanie naprawione. Ludzie się wkurzą to zrobią masakrę ze steam :P. a u mnie jest wszystko spoko, chodź i tak mi sie coś nie podoba :).
#83974 przez pen9r
Pt, 15 lut 2013, 15:14
Spróbujcie kombinacje
developer 1 fps_max 100
developer 0 fps_max 101

Bo jak macie developer 1 i fps_max 101 to wtedy wiem ze gra chodzi spowolniona itp.