fb

#61884 przez Sru
Cz, 22 gru 2011, 21:09

Szybkie pytanie. 2 dni temu kupiłem w sklepie leclerc książkę, chciał bym ją jednak wymienić. Czy mając paragon można, jesli ksiazka jest w nieruszonym stanie zwrócić towar?
#61887 przez PanSkiller
Cz, 22 gru 2011, 21:47
Ja kiedys tez kupilem ksiazke i oddami mi pieniadze:d
Kwestia dogadania sie
#61891 przez MarkedOne
Cz, 22 gru 2011, 22:15
To zależy od sprzedawcy, tutaj raczej od jego dobrego serca. Mogą Ci wyskoczyć z tekstem, że skoro książka nie jest uszkodzona fabrycznie(lub w jakiś inny sposób łamie umowę zawartą między Tobą, a sprzedawcą. czyli czy nie wcisnęli Ci jakiegoś bubla ;p), to nie przyjmą reklamacji.
#61894 przez luk.
Cz, 22 gru 2011, 22:54
Zwrócą.Ostatnio kupiłem apaszkę w kazar na prezent i podczas zakupów rozmyśliłem się i poszedłem zwrócić.
Ekspedientka powiedziała,że nie zwracają akcesoria i nie ma czegoś takiego jak zwrot w polskim prawie.
Rozpocząłem przeglądanie załącznik do paragonu i tam pisało że każdy towar można zwrócić do 7dni nie używany w org opakowaniu.
I wtedy przeczytałem im to i poprosiłem nr. telefonu do biura obsługi klienta kazar.
Nie minęło 1min. i miałem zwrot.
#61916 przez enron
Pt, 23 gru 2011, 09:03
sN. napisał(a):nie ma czegoś takiego jak zwrot w polskim prawie.

Ma rację - prawo do zwrotu (nie mylić z reklamacją) bez powodu (czyli towar jest pełnowartościowy) masz tylko gdy kupujesz towar nie-bezpośrednio, czyli np. przez internet, telefon. Wtedy możesz go zwrócić chyba do 7dni. Wszelkie inne zwroty to kwestia regulaminu danego sklepu.
#68670 przez Slap
Cz, 22 mar 2012, 16:26
Jeśli sprzedawca się zlituje,to przyjmie - wszystko w jego rękach.
Kiedyś kupiłem płytę,a za dwa dni okazało się,że identyczną dostałem na urodziny.
Moja jeszcze była nie otwierana,bo jakoś nie miałem czasu przez te 2 dni i pani mi nie przyjęła ....
Ale na szczęście poszła na allegro ;)

-- Dodano 22 mar 2012, o 15:26 --

Aha... Nawet nie chciała mi wymienić na inną, mimo iż błagałem,prosiłem to na nic się zdało.... To już było zamierzone...