serwer cs

serwer cs

#46419 przez enron
Pt, 13 maja 2011, 17:44
Kod: Zaznacz całyWojewoda dolnośląski podjął decyzję o zamknięciu dla kibiców stadionów Zagłębia Lubin oraz Śląska Wrocław. Oświadczenie w tej sprawie wystosowała Ekstraklasa SA.

"Ekstraklasa SA jako spółka zarządzająca rozgrywkami Ligi Zawodowej Piłki Nożnej wyraża swoją stanowczą dezaprobatę wobec kolejnych decyzji administracyjnych dotyczących zamknięcia dla publiczności stadionów piłkarskiej Ekstraklasy.

W naszej ocenie decyzje wojewody dolnośląskiego i śląskiego są niezwykle krzywdzące i w żaden sposób nie oddają faktycznego stanu bezpieczeństwa na stadionach w Lubinie, Wrocławiu i Łodzi. Wczorajsza decyzja zarządu PZPN, konsultowana z Ekstraklasą SA przyjęła, że wszystkie pozostałe do rozegrania w tym sezonie mecze w Ekstraklasie oraz I i II lidze odbędą się bez udziału zorganizowanych grup kibiców drużyn przyjezdnych. Było to wyjście naprzeciw oczekiwaniom władz państwowych i wnioskowi Komendanta Głównego Policji.

Należy podkreślić, że za chuligańskie wybryki niewielkiej grupy osób karze się tysiące prawdziwych kibiców. Działania administracji państwowej uderzają bezpośrednio w wizerunek prowadzonych przez Ekstraklasę SA rozgrywek i są ogromnym ciosem dla kolejnych klubów Ligi Zawodowej. Nie stanowią one skutecznego oręża w walce z chuliganami, którzy dopuszczają się łamania prawa na meczach piłki nożnej.

Puste stadiony to wypaczenie jakiegokolwiek sensu sportowej rywalizacji. Takie decyzje budują w oczach opinii publicznej przekłamany obraz całej dyscypliny, a w szczególności rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy. Ekstraklasa SA podkreśla, że przede wszystkim skuteczna identyfikacja i surowe karanie osób łamiących prawo to właściwa metoda do wyeliminowania patologii ze stadionów".
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/oswiadczenie-ekstraklasy-sa-dotyczace-zamkniecia-d,1,4303573,wiadomosc.html

Kod: Zaznacz całyWojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa zdecydował o zamknięciu dla kibiców stadionów Zagłębia Lubin oraz Śląska Wrocław. Fani Wojskowych nie zobaczą sobotniego meczu z PGE GKS Bełchatów, a Miedziowych starcia z Wisłą Kraków (25 maja). Także obiekt Widzewa Łódź został zamknięty dla kibiców.

- Rozpatrywałem też decyzję jeszcze bardziej drastyczną, to jest o zamknięciu obiektów do końca rundy. Ostatecznie po konsultacjach z szefem policji Andrzejem Matejukiem zdecydowaliśmy o tym, że kibice nie obejrzą najbliższych spotkań obu drużyn - wyjaśnił.

- Podejmując decyzję były dla mnie istotne dwie ważne przesłanki: wydarzenia związane z meczem w Bydgoszczy (finał Pucharu Polski Legia Warszawa - Lech Poznań - przyp.red.) oraz brak po tym spotkaniu właściwej reakcji kibiców i organizatorów - powiedział Skorupa.

Odnosząc się do pytań dziennikarzy, czy do przeprowadzenia najbliższych spotkań nie wystarczy czwartkowa decyzja PZPN o rozgrywaniu ich bez udziału kibiców drużyn przyjezdnych, Skorupa podkreślił, że dolnośląska policja wskazała, iż może nie być w stanie zapewnić bezpieczeństwa również w meczach "z udziałem naszych kibiców".

W czwartek policja zwróciła się do wojewody o zamknięcie obu stadionów ze względów bezpieczeństwa. Wnioski są związane m.in. z ostatnim meczem derbowym obu drużyn, w czasie którego kibice obu zespołów odpalali petardy, a na początku drugiej połowy spotkanie zostało na krótko przerwane po tym, jak fani Śląska wrzucili na boisko dwie płonące race.

Wojewoda podkreślił, że przed podjęciem decyzji chciał jeszcze zasięgnąć dodatkowych opinii policji dotyczących bezpieczeństwa na najbliższych meczach piłkarskich, które mają być rozegrane we Wrocławiu i Lubinie. - Po wydarzeniach w Bydgoszczy kibice wszystkich klubów powinni powściągnąć niewłaściwe zachowania i dążyć do tego, by ich nie było. Zamknięcie stadionów w Poznaniu i Warszawie powinno być ostrzeżeniem dla wszystkich klubów - powiedział.

W piątek po południu poinformowano także, że decyzją wojewody Łodzi - Jolanty Chełmińskiej - obiekt Widzewa także będzie zamknięty dla publiczności. Jak podaje "Express Ilustrowany" oznacza to, że niedzielne spotkanie drużyny z al. Piłsudskiego z lubińskim Zagłębiem odbędzie się bez udziału kibiców. Zdaniem wojewody zdecydowały o tym przede wszystkim względy bezpieczeństwa. Chełmińska decyzję podjęła na wniosek komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi. Zdaniem policji kibice Widzewa nagannie zachowywali się podczas środowego meczu Widzewa z PGE GKS Bełchatów (1:1).
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/stadiony-zaglebia-slaska-i-widzewa-zamkniete-dla-k,1,4303381,wiadomosc.html


Moja propozycja:
Zamykajmy monopolowe - nie będzie wypadków powodowanych przez pijanych kierowców.
#46425 przez SwietejPam
Pt, 13 maja 2011, 18:02
Obrazek
Według mnie najlepszy transparent odkąd zaczęła się "wojna" z rządem.
Do tego trzeba dodać zakazy stadionowe za byle głupotę. Sektory gości już w całej Polsce zamknięte. Policja mówi, że będzie utrudniać wjazd kibiców do miast w których gra ich drużyna. Zresztą kibice GKS'u Bełchatów już nie zostali wypuszczeni ze swojego miasta gdy chcieli jechać na Widzew. Państwo policyjne pełną gębą. Ciekawe czy stadiony na których teraz policja nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa zostaną tak zmodernizowane do euro aby mogli na nich zasiąść kibice. Następnym krokiem będzie pewnie zdelegalizowanie piłki tak jak to zrobiono z dopalaczami. Ciekawe kiedy zobaczą że ich akcje są głupie i nieprzemyślane.
Tutaj oficjalne oświadczenie w sprawie protestu na polskich stadionach:
http://www.ozsk.pl/?p=831

e. Stadion Zagłębia zostanie zapewne otwarty, bo KGHM to spółka państwowa. Wydadzą jakieś oświadczenie, że wszyscy co złamali ustawę o imprezach masowych zostali ukarani i mecze można spokojnie rozgrywać z kibicami.
#46428 przez enron
Pt, 13 maja 2011, 18:15
Zachowanie rządu jest żałosne. Jedyny przekaz jaki z niego płynie to fakt, że polskie służby nie są w stanie poradzić sobie z lokalnym problemem jakim jest kilka grup oszołomów, robiących zadymy w całej Polsce. W Anglii mieli przecież podobne problemy i jakoś dali sobie radę, bez zamykania czegokolwiek. Zamiast poprosić ich o merytoryczne wsparcie, nasi "spece" wdrażają swoje chore wizje.
#46429 przez enron
Pt, 13 maja 2011, 18:16
SwietejPam napisał(a):Policja mówi, że będzie utrudniać wjazd kibiców do miast w których gra ich drużyna. Zresztą kibice GKS'u Bełchatów już nie zostali wypuszczeni ze swojego miasta gdy chcieli jechać na Widzew. Państwo policyjne pełną gębą.

Już widzę te pozwy, składane przez co cwańszych za bezprawne zatrzymania, czy ograniczenie w przemieszczaniu się na terenie kraju.
#46434 przez SwietejPam
Pt, 13 maja 2011, 18:38
enron napisał(a):W Anglii mieli przecież podobne problemy i jakoś dali sobie radę, bez zamykania czegokolwiek.
W Anglii z niczym sobie nie poradzili, zadymy przestały być "modne" wśród młodzieży, nie było nowego narybku i wszystko przycichło. Cały czas chuligaństwo w nich siedzi, tylko rzadziej je pokazują. Tu masz przykład:
I to nie jest jakaś odosobniona sytuacja, takich akcji jest naprawdę więcej.
#46435 przez zchiz
Pt, 13 maja 2011, 18:56
Wg mnie Policja nie ma jaj żeby pałką jebnąć parę razy. Każdy na wysokim stołku boi się wydać rozkaz: Napierdalać w nich pałami i gumowymi kulami. Bo zaraz wielki kibic, który drze morde i od chujów wyzywa wystąpi do sądu jako biedny poszkodowany i potulnie będzie jęczał w sądzie, że go boli od pałki policyjnej. Co to za prawo, którego nikt się nie boi i ma w dupie?
Idziesz na stadion? Napierdalasz się? Wyrywasz krzesełka? Jakby Policja wsadziła takiego do aresztu, jebnęła pałką po jajach i wsadziła kija od szczotki w dupę to więcej by tak nie kozaczył.
#46436 przez enron
Pt, 13 maja 2011, 19:02
zchiz napisał(a):Wg mnie Policja nie ma jaj żeby pałką jebnąć parę razy. Każdy na wysokim stołku boi się wydać rozkaz: Napierdalać w nich pałami i gumowymi kulami. Bo zaraz wielki kibic, który drze morde i od chujów wyzywa wystąpi do sądu jako biedny poszkodowany i potulnie będzie jęczał w sądzie, że go boli od pałki policyjnej. Co to za prawo, którego nikt się nie boi i ma w dupie?
Idziesz na stadion? Napierdalasz się? Wyrywasz krzesełka? Jakby Policja wsadziła takiego do aresztu, jebnęła pałką po jajach i wsadziła kija od szczotki w dupę to więcej by tak nie kozaczył.

Policjanci pewnie jaja by znaleźli, ale zależy im na pracy. Zaraz by się posypały protesty pewnej partii na brutalność policji i trzeba by paru szeregowych wywalić ze służby. Papierowe prawo nigdy nie jest skuteczne.
#46438 przez SwietejPam
Pt, 13 maja 2011, 19:16
Tylko te "policyjne jaja" doprowadziły by do wielu nadużyć których już teraz nie brakuje. Przykład z ostatnich dni kiedy to ochroniarz który posiadał owe "jaja" prysnął sobie gazem w chłopaka który go kamerował. I tak oto przyjechał na mecz a trafił do szpitala.
#46443 przez enron
Pt, 13 maja 2011, 19:25
SwietejPam napisał(a):Tylko te "policyjne jaja" doprowadziły by do wielu nadużyć których już teraz nie brakuje. Przykład z ostatnich dni kiedy to ochroniarz który posiadał owe "jaja" prysnął sobie gazem w chłopaka który go kamerował. I tak oto przyjechał na mecz a trafił do szpitala.

A ile osób trafiło do szpitali, lub kostnicy po "zabawach" "grzecznych kibiców" ?
Sam byłem światkiem jak grupka 12-15 letnich "kibiców" w Krakowie, goniła dwóch kibicówdrużyny przeciwnej.
Kamienie posypały po tramwaju do którego wsiedli ścigani. "Kibiców" nie zniechęciła obecność kilkudziesięciu świadków, ani to że tramwaj zaczął ruszać. Jeden stanął w drzwiach (co blokuje możliwość odjechania) i nadal rzucał kamieniami już w tramwaju. Trafił przynajmniej jedną postronną osobę. Dopiero po grzecznej interwencji mojej i jednego współpasażera dał sobie spokój (a dokładniej został wyrzucony na przystanek).
#46446 przez Sru
Pt, 13 maja 2011, 20:02
SwietejPam napisał(a):Tylko te "policyjne jaja"

Nie rozumiem jednego, za co winicie Policje? Oni wykonują swoją pracę, dostają odgórny rozkaz co mają robić i tyle. To nie oni się na Was uwzieli.

Tak samo jak niechęć ze strony rządu. Jak by kibicie nie rozpierdalali stadionów i wszystkiego wokół nie było by problemu imho
#46451 przez SwietejPam
Pt, 13 maja 2011, 20:58
Enron, czyli jesteś w stanie zaakceptować jedną patologię w walce z inną patologią? Tylko później się nie dziw, że zostaniesz skatowany przez policje za przejście na czerwonym świetle, bo policjantowi przywidzi się że masz szalik.
Jak by kibicie nie rozpierdalali stadionów i wszystkiego wokół nie było by problemu imho

To są jednostki które "rozpierdalają" wszystko wokół siebie. I uwierz mi że są cały czas wyłapywani w swoich kręgach. Kibice walczą z patologią na meczach sami i nie potrzebują do tego jakichś odgórnych rozkazów czy ustaw. Stadion Śląska i Zagłębia masz zamknięty za odpalenie piro, nikt nie ucierpiał. Stadion Widzewa za transparenty i okrzyki niepoprawne politycznie, też nikt nie ucierpiał. Sektory gości zamknięte są, no właśnie nikt nie wie dlaczego. Od początku tego sezonu w ekstraklasie nic szczególnego się nie wydarzyło.
A policje winimy za to, że jest nieogarnięta. Jakbyś przesiedział cały mecz gdzieś na polu, bo dziesięć kilometrów od stadionu zachciało im się przeprowadzić szczegółową kontrole pojazdów połączoną z kolejnym pisaniem, kamerowaniem i przeszukiwaniem. Za każdy przejaw frustracji wyrażony przekleństwem dostajesz mandat 500 zł., oczywiście przed wypisaniem mandatu rzucają Cię na glebę kują w kajdanki i w radiowozie spokojnie wypisują mandat. Nieraz zdarza się, że jedziesz na wyjazd i okazuje się że przez jakiegoś debila który zamyka sektor gości godzinę przed meczem nie wejdziesz i pozostaje stanie pod kasami. Tu masz cytat z gazety wyborczej, gdzie policjant wypowiada się o zatrzymaniach po Bydgoszczy:
Część z zatrzymanych to osoby, którym postawiono zarzuty po wielkiej obławie we wrześniu 2008 r., gdy na Podzamczu policjanci zatrzymali ponad 750 osób przed derbami Polonia - Legia. Ta sprawa wciąż się toczy - to w prokuraturze, to w sądzie. - Są otrzaskani w procedurach, znają swoje prawa. Nie uda się ich łatwo przestraszyć - przyznaje inny policjant.

Jakie to są metody żeby policja musiała straszyć zatrzymanych? http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226, ... rawie.html
e. błąd
#46493 przez ulan_32
So, 14 maja 2011, 10:39
Zamykajmy monopolowe - nie będzie wypadków powodowanych przez pijanych kierowców.

Kiepskie porównanie
miałeś na myśli sprzedarz alkocholu na stacjach bp itp. taka propozycja jest rozważana , ogólnie monopolowy nie powiązania z kierowcą , ale stacje benzynowe z alkocholem tak,
To tak jakbyś powiązał kiboli do kościoła
Kilka takich kar spowoduje , że kibice będą sami się kontrolowali, jak zauważyłes na pucharu to nie jeden sektor wybiegł na boisku, więc następnym razem następnym razem pomyślą zanim coś takiego zrobia
A bójki/ustawki po meczach nazwet anglicy nie potrafią temu zaradzić
#46494 przez ulan_32
So, 14 maja 2011, 10:40
SwietejPam napisał(a):jak niechęć ze strony rządu. Jak by kibicie nie rozpierdalali stadionów i wszystkiego wokół nie

mylisz kibica z kibolem
#46497 przez SwietejPam
So, 14 maja 2011, 11:14
Dlaczego cytujesz słowa Sru jako moje? Nikt nic w cytowanej przez Ciebie wypowiedzi nie pomylił, nie każdy jest z Poznania (lub okolic) żeby używać słowa kibol.
#46515 przez ulan_32
So, 14 maja 2011, 13:52
każdy kibic który niszczy stadion, jest kibolem
Póxniej kibice się dziwią , że stadiony przepłacone!
monitoring ,ogrodzenia i inne żeczy do zapewnienia bezpieczeństwa mało nie kosztuje!

Podobne wątki Statistics Ostatni post
Śnieg zamiast deszczu
przez #SaiL Śr, 11 lis 2009, 08:47 w Kosz
0 Odpowiedzi
1053 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez #SaiL
Śr, 11 lis 2009, 08:47
Noga zamiast noża
przez #SaiL Śr, 11 lis 2009, 08:55 w Kosz
0 Odpowiedzi
1461 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez #SaiL
Śr, 11 lis 2009, 08:55
Pięść zamiast noża
przez devil1003 Cz, 21 paź 2010, 21:03 w Kosz
0 Odpowiedzi
1295 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez devil1003
Cz, 21 paź 2010, 21:03
Pidzama porno - Zamiast burzy
przez Sru Pt, 26 mar 2010, 20:33 w Kosz
0 Odpowiedzi
1261 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez Sru
Pt, 26 mar 2010, 20:33
Pokazuje VALVE_ID_LAN zamiast STEAM_ID
przez equipmeNt Wt, 7 sie 2012, 12:56 w Propozycje
0 Odpowiedzi
1087 Wyświetlone

przez equipmeNt
Wt, 7 sie 2012, 12:56
Choinka zamiast paki - c4christmas christmasc4
przez Sru So, 21 lis 2009, 13:26 w Kosz
0 Odpowiedzi
1646 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez Sru
So, 21 lis 2009, 13:26
Śnieżki zamiast granatów plugin amxx
przez Sru So, 21 lis 2009, 13:43 w Kosz
5 Odpowiedzi
3306 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez Sru
Pn, 21 gru 2009, 18:47
Plugin "demko zamiast ss"
przez ziom343 Cz, 3 maja 2012, 17:21 w Propozycje
2 Odpowiedzi
1135 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez enron
So, 5 maja 2012, 09:28

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Sogou [Bot]