serwer cs

serwer cs

#25356 przez Sru
Pt, 20 sie 2010, 13:20
W Łodzi rozpoczęła się dość ciekawa akcja "Tylko słabi gracze biorą dopalacze". Można powiedzieć że jest to pewnego rodzaju wypowiedzenie wojny smart szopom przez władze Łodzi. Został zrealizowany 1 minutowy spot w którym zagrał Marcin Gorat(jak to ktoś powiedział gwiazda NBA). Sam spot został dość ciekawie nakręcony, zobaczymy na nim miejsca dość popularne wśród młodzieży np. dirty w parku poniatowskiego. Chwilami nawet delikatnie trzyma w niepewności.
[align=center]Obrazek[/align]
Jest to na pewno dobry krok ze strony władz Łodzi w walce z dopalaczami. Praktycznie w każdym miejscu Łodzi znajdziemy ogromne billboardy reklamujące sklepy dopalaczy.com lub smartszopów. Co ciekawe, już przy większości stoją większe billboardy z Marcinem Goratem z hasłem Tylko słabi gracze biorą dopalacze.

Ciekawy krok ze strony władz łodzi.
Spocik:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=oAIqIcZywSg[/video]
Co myślicie o tej akcji?

//
Podoba się?WYKOP
#25361 przez Audi.
Pt, 20 sie 2010, 14:12
Bardzo dobry krok moim zdaniem żeby przekonać młodzież, żeby nie zażywała tych "dopalaczy", według mnie powinni całkiem zabronić tego gówna, to w ogóle nie wiadomo co to jest, niestety władze nie mogą na razie nic z tym zrobić, ponieważ dystrybutor ładnie omija prawo nawet go nie naginając, jest to przykład bezradności władz.
Jedynie co państwo może robić to właśnie edukować młodzież organizując takie spoty- i dobrze.
Z tego co wiem to cały czas wprowadzają zakaz na substancje zawarte w tych dopalaczach, ale koleś otwarcie mówi, że jest przygotowany na to i wcześniejsze specyfiki zastępuje nowymi, czyli jakby nie patrzeć pozostaje bezkarny wobec prawa, ta sytuacja może śmieszyć, ale jakby pomyśleć na chłopski rozum, to coraz większe "gówno" wprowadza, bo powoli się kończą pomysły na zastępowanie wcześniejszych specyfików. A kto na tym cierpi, wiadomo odbiorcy, każdy może powiedzieć że jakby ktoś nie chciał to by nie brał, myślę że jest to błędna teoria, ponieważ to w zasranym obowiązku państwa jest edukować młodych ludzi pod tym kątem żeby uniknęli zażywania "tego czegoś" i w końcu zaczynają coś w tym kierunku działać.
Hasło tego spotu jest moim zdaniem bardzo dobre i co najważniejsze chwytliwe, mogę tylko powiedzieć żebyście nie próbowali tego, bo po co zażywać coś czego nie jest się pewnym w 100%, nigdy nie wiadomo jak zareaguje Wasz organizm...

Trochę się rozpisałem ale chciałem wyrazić opinie na ten temat, który jest bardzo na czasie.

Pozdro. :)[hr]
+ za ciekawy temat, który też w jakimś stopniu edukuje nasze forum.

5!
#25363 przez enron
Pt, 20 sie 2010, 14:21
@up zgadzam się z 100% w kwestii bezradności rządu. Ci tzw. "politycy" nie dorośli do obecnej epoki (patrz: chociażby piractwo komputerowe) i większość ustaw jest, albo pustym zapisem, albo w prosty sposób można je obejść (ja widać rodzimi importerzy "kolekcjonerskich" przedmiotów radzą sobie świetnie).
Moim zdaniem nie powinni zakazywać, a edukować, bo na zakazach rośnie tylko czarny rynek. Jak mówił Pezet:
Kod: Zaznacz całyNiech się każdy sam uczy
Ma własny instynkt
i
Kod: Zaznacz całyPomóżcie dzieciakom realizować swoje pasje
Bo sprzedają tu towar żeby mieć na wakacje
[hr]
#25367 przez undertaker
Pt, 20 sie 2010, 14:28
Sama idea propagowania życia bez ćpania (to naprawdę robi się spory problem) jest w porządku, ale po co zakazywać tego czy tamtego? Różnica będzie taka że na miesiąc przed delegalizacją jakiś typ kupi sobie porządny pakiet, a później będzie już na lewo rozprowadzał po ludziach.
A ludzie będą brali chętniej "bo to przecież nie feta".
#25378 przez SwietejPam
Pt, 20 sie 2010, 16:04
Niby wszystko ładnie, pięknie, cel słuszny, ładny spot z "gwiazdą", ale ja osobiście sądzę iż to zmarnowanie pieniędzy. Przykładem mogą być kampanie o nieprowadzeniu auta po pijaku, jak ktoś pije i jedzie to jakiś spot tego nie zmieni. Tak samo w przypadku dopalaczy, kto bierze brać będzie chyba że ucieknie w prawdziwe narkotyki. Z tego korzystają młodzi ludzie którzy chcą zaimponować, a nie umieją załatwić sobie prawdziwego palenia. Jedyną drogą jest zablokowanie możliwości sprzedawania dopalaczy, na pewno mniej osób będzie sobie ubarwiać życie jak jedyna droga będzie nielegalna. Ci co palą marihuanę raczej nie uciekną do dopalaczy.
#25380 przez SwietejPam
Pt, 20 sie 2010, 16:14
W cytowanym przez Ciebie fragmencie nie chodziło mi o to co jest a co nie prawdziwymi narkotykami, pod "prawdziwe narkotyki" miałem na myśli te nielegalne w Polsce choć coraz częściej legalizowane w innych państwach długo znane, a nie wymyślane na poczekaniu aby obejść przepisy.
#25381 przez Sru
Pt, 20 sie 2010, 16:25
SwietejPam napisał(a):Niby wszystko ładnie, pięknie, cel słuszny, ładny spot z "gwiazdą", ale ja osobiście sądzę iż to zmarnowanie pieniędzy. Przykładem mogą być kampanie o nieprowadzeniu auta po pijaku, jak ktoś pije i jedzie to jakiś spot tego nie zmieni. Tak samo w przypadku dopalaczy, kto bierze brać będzie chyba że ucieknie w prawdziwe narkotyki. Z tego korzystają młodzi ludzie którzy chcą zaimponować, a nie umieją załatwić sobie prawdziwego palenia. Jedyną drogą jest zablokowanie możliwości sprzedawania dopalaczy, na pewno mniej osób będzie sobie ubarwiać życie jak jedyna droga będzie nielegalna. Ci co palą marihuanę raczej nie uciekną do dopalaczy.

Nikt na to nie przeznaczył raczej ogromnej forsy.
A gdy widzisz wielki banner "Pal póki legalne" a obok "Tylko słabi gracze biorą dopalacze" to na pewno daje do myślenia.

I pamiętaj że dopalacze to nie tylko palenie.
A Ci co wciągają popularne koko? Uciekną w amfe/mefedron?

Już z dwojga złego, zrozumiem ćpuna który wali w baty, bo on chociaż jest świadomy tego co sobie wstrzykuje. Bierzesz coś ze smartszopu = nie wiesz co to jest. Jeden z chłopaków który zmarł od gumijagody poniekąd właśnie w ten sposób zszedł, lekarze nie mogli dojść do tego co to za substancja. Na dodatek były dodane jakieś sztuczne barwniki(fioletowe, a jak) które uniemożliwiały badanie. Zmarł mi. przez rekacje podanych leków z tym gównem.
@edit
[quote=audi]Bo dla mnie narkotykami można nazwać środki, które są zabronione w Polsce + te nieszczęsne dopalacze.[/quote]
To jest nic. W tej chwili w Polsce jest dość ciężko zdobyć coś cięższego, dobrą amfe, here czy LSD. Dość popularne stało się 'samorobienie'. Istnieją przepisy na zrobienie dobrego towary z szaszetek tantum rosa(płyn do irygacji pochwy), czy walenie 60 tabletek leków na kaszel(dxm). Ale Ci którzy robią takie eksperymenty dobrze wiedzą co zażywają, ba! Czytając te ich 'trip raporty' można dojść do wniosku że są dość ostrożni. Zazwyczaj mają przygotowane jakieś substancje które w razie cięzkiego zjazdu czy jak to mówią 'nieogarniania' wydzielają z organizmu narkotyk.
W przypadku dopalaczy gówno zrobisz bo nie wiesz z czego to jest i nawet jak byś chciał to sie nie dowiesz. :)
#25382 przez Audi.
Pt, 20 sie 2010, 16:29
Dokładnie undertejker :).

Więc Twoim zdaniem organizowanie takich przedsięwzięć jest bezpodstawne i nie ma w tym żadnego sensu?
W tym wszystkim chodzi o to żeby uświadomić ludzi o niebezpieczeństwach, co Ty myślisz że jak zorganizują 15 takich spotów to nikt tego nie ruszy? Zastanów się trochę, do pewnego % tych osób na pewno trafi.
Dla uświadomienia Tobie napisze, że "dopalacze" to nie są tylko jakieś gówna w samarkach do palenia tylko też są tabletki, a nawet "listeczki" do lizania, jeśli uważasz że nie jest to narkotyk to się moim zdaniem mylisz, druga sprawa- do tych sklepów nie wchodzą tylko dzieciaki po 15 lat, ale też ludzie dorośli, co niektórzy nawet pod 30- ke, więc nie uważałbym, że to robią dla zainponowania wśród znajomych.
Swoją drogą co dla Ciebie jest prawdziwym narkotykiem?
Bo dla mnie narkotykami można nazwać środki, które są zabronione w Polsce + te nieszczęsne dopalacze.
Też kiedyś byłem jednym z tych co mówili: Trawa nie jest narkotykiem, haszysz też.... teraz śmiało mogę powiedzieć że to gówno prawda, wszystko co zawiera właściwości uzależniające czy psychicznie czy fizycznie jest narkotykiem.

Post oczywiście kierowany do ŚwietejPam, piona![hr]
Parę osób wyprzedziło mnie... :)
#25384 przez SwietejPam
Pt, 20 sie 2010, 16:45
Najwidoczniej źle mnie zrozumieliście. Nie jestem zwolennikiem dopalaczy, ani narkotyków. Tylko uważam, że spoty reklamowe są mało skuteczne. Oczywiście część ludzi zrozumie, dotrze to do nich. Tylko szkoda, że dotrze do tych którzy nie spróbowali i nawet nie zamierzają. Ludzie od najmłodszych lat mają wpajane co jest dobre a co złe, są świadomi tego co robią. Piszecie, że nie tylko młodzi ludzie tam się zaopatrują, tylko czy 30latek zmieni swoje podejście do dopalaczy? Odpowiedź jest prosta: Nie. On jest świadomy tego, że to szkodzi, że będzie mieć problemy ze zdrowiem. Audi piszesz że wszystko co uzależnia jest narkotykiem, to weź teraz popatrz dookoła siebie i powiedz od czego nie da się uzależnić. Otóż uzależnić możesz się od wszystkiego od słodyczy, komputera, telewizji itp. W poście niżej wytłumaczyłem o co mi chodzi z prawdziwymi narkotykami, to był skrót myślowy. Nie wiem może powinienem wymienić wszystkie znane mi narkotyki? Właśnie najgorsze jest to że osoby są świadome co biorą i co? Biorą to dalej. Wracając do mojej myśli o skuteczności spotów, jestem pewien że ktoś z was pali i co? W telewizji jest pełno spotów na każdej paczce ostrzeżenie i jakoś dalej palicie.
#25385 przez Audi.
Pt, 20 sie 2010, 17:06
Wiadomo że od wszystkiego da się uzależnić, grunt to umieć korzystać z tych rzeczy z umiarem, każdy ma swój rozum wiadomo, ale czasem warto mieć jakiś wspomagacz, który by Cie uświadomił że narkotyki nie są dobre, takimi wspomagaczami okazują się być właśnie takie spoty.
Nie porównuj papierosów do narkotyków, papieros uzależnia, powoduję rocznie bardzo dużo zgonów, ale nie wpływa w znaczący sposób na psychikę, tak jak np. trawka, która jest nadal uważana przez większość młodych ludzi za "nic" nie robiący poprawiacz humoru, jasne jest zajebiście jak ktoś zna umiar w paleniu trawki, pali sobie raz na 2 tygodnie przez rok, twierdzi że nie jest uzależniony i spokojnie nie pali przez kilka miesięcy, ale jestem w 80% przekonany że i tak później sobie zapali, tutaj działa podświadomość człowieka, to jest właśnie uzależnienie psychiczne.[hr]
Piona , fajnie z kimś podyskutować na ciekawy temat :).
#25386 przez SwietejPam
Pt, 20 sie 2010, 17:16
Widać, że palisz papierosy:). Dla mnie to jest to samo, ani nie lubię papierosów ani narkotyków. Mówisz, że papierosy nie mają wpływu na psychikę, to popatrz na to ze strony 13 który nie ma pieniędzy, a musi zapalić, co robi? Kołuję sobie tą kasę, a wszyscy wiemy, że są różne sposoby zdobycia pieniędzy. Wiadomo że raczej nie posunie się do tego co ćpun który straszy strzykawką z krwią, ale żeby okraść starszą babcie, pobić kogoś czy okraść?
#25394 przez Audi.
Pt, 20 sie 2010, 18:42
Palę bo już muszę, nałóg to nałóg, na pewno chciałbym nie palić.
Nie spotkałem się z sytuacją kiedy ktoś potrzebował fajki i coś ukradł, a może mało widziałem, tego nie wiem, ale nie sądzę żeby można było porównywać szkody na psychice wyrządzone przez papierosy i narkotyki, chyba przyznasz że te szkody są nad wyraz różne i nawet nie mam pojęcia jaki związek ze sobą mogą mieć.
Jak byłem młodszy i zaczynałem palić, rodzice wiadomo tłumaczyli mi, ale też powiedzieli że nie będę dostawał kasy (uargumentowali to tym, że nie będą mi jako rodzice dawać pieniędzy na fajki) i tak było, nawet nie pomyślałbym żeby można było coś ukraść lub zdobyć pieniądze w innej formie przestępstwa, po prostu się kombinowało jak tu zdobyć parę złoty na paczkę, nie wiem może to kwestia wychowania, ale jak ktoś myśli żeby zdobyć kasę poprzez kradzież jest moim zdaniem z patologicznej rodziny i wątpię że 13 latek jest zdolny ukraść dla pierdolonego papierosa.

5!
#25396 przez SwietejPam
Pt, 20 sie 2010, 19:05
To, że narkotyki psują bardziej psychikę wiem, ale papieros też. Patologiczna rodzina? W sumie każda rodzina może być określona za patologiczną, w końcu patologia to odchył od norm, a wiadomo każdy ma inne normy. Widocznie miałeś inne możliwości zdobycia pieniędzy, to Ci babcia dała, to ciocia, rodzice na urodziny sypneli, kolega poratował. Teraz popatrz z perspektywy osoby z rodziny gdzie ledwo wiąże się koniec z końcem (niekoniecznie musi ojciec bić matkę, po prostu trudna sytuacja), pieniędzy od rodziców nie dostaje to skąd ma wziąć? Karramba w piosence "Dzieci gorszego boga" opowiada podobną historie. Uwierz mi, że ludzie są w stanie zrobić wiele by zaspokoić swoje płytkie pragnienia. Nieraz już czytałem jak ktoś zabił dla paru złoty. W mojej miejscowości miała miejsce sytuacja w której zabili kolesia bo nie dał im papierosa, a nie dał bo nie miał nie palił.

Podobne wątki Statistics Ostatni post
bielawscy gracze
przez shoters Wt, 7 cze 2011, 13:59 w Serwery CS
0 Odpowiedzi
1129 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez shoters
Wt, 7 cze 2011, 13:59
ADMINI vs GRACZE
1, 2, 3, 4 przez kolanex Pn, 10 paź 2011, 10:08 w Propozycje
47 Odpowiedzi
6784 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez kolanex
Cz, 16 lut 2012, 12:09
Bielawscy Gracze
przez Tenecious Cz, 9 cze 2011, 20:12 w Serwery CS
0 Odpowiedzi
1177 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez Tenecious
Cz, 9 cze 2011, 20:12
Gracze za młodego...
przez GZO N, 4 kwi 2010, 15:12 w Serwerowy offtopic
11 Odpowiedzi
4641 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez luk.
Pn, 14 cze 2010, 13:23
NAJLEPSZY SERWER NAJLEPSI GRACZE
przez ah1n1 Wt, 28 lut 2012, 14:17 w Serwery CS
0 Odpowiedzi
990 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez ah1n1
Wt, 28 lut 2012, 14:17
1-Zapisy na mecz: Admini vs Gracze
1, 2, 3, 4, 5 przez AiR_NiKe Cz, 20 paź 2011, 18:45 w Propozycje
62 Odpowiedzi
8021 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez hsuhsuhsu
Wt, 6 gru 2011, 20:17
OnlySteam.eu - To czego szukają prawdziwi gracze !
przez Pitek Cz, 14 paź 2010, 01:35 w Serwery CS
0 Odpowiedzi
1234 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez Pitek
Cz, 14 paź 2010, 01:35
Dziewczyny przeszkadzają w graniu Jak reagują na to gracze.
przez noeee Śr, 8 lut 2012, 20:17 w Kosz
1 Odpowiedzi
2299 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez enron
Cz, 9 lut 2012, 10:42
ueXplo.pl Dla Nas Najwazniejsi sa gracze!!!
przez nietoperz9 Śr, 15 lut 2012, 18:48 w Serwery CS
0 Odpowiedzi
1077 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez nietoperz9
Śr, 15 lut 2012, 18:48
Którzy gracze według Was zasługują na miano legend CS ?
przez MarkedOne Pn, 19 mar 2012, 23:40 w O wszystkim i o niczym
3 Odpowiedzi
1741 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez Fallen
Wt, 20 mar 2012, 18:15

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników