fb

#26040 przez Sru
Śr, 25 sie 2010, 22:38

balu napisał(a):
Sru napisał(a):
GrAbErO napisał(a):słyszeć moze i tam mogłes;d a sam zamierzasz na to isć?

Nie wiem gdzie dalej ide dlatego wybrałem liceum. W 2 klasie się bedę zastanawiać, ale bardzo możliwe że ochrona środowicha. Mało roboty a sporo kasy.

hahah jak lubisz chronić kasztany przed szrotówkiem kasztanowiaczkiem to polecam

Wybierając między zapierdalaniem na budowie 12 H za 2000 pln, a pracą za biureczkiem 8 H dziennie, bez przemęczenia i za 4 K pln... :)
#26052 przez Fallen
Śr, 25 sie 2010, 23:54
Mi się zdaję,że najlepiej teraz skończyć zawodówkę lub technikum.Przynajmniej jak nie pójdziesz na studia lub zrezygnujesz z ich będziesz miał zawód a to jest już duży plus na starcie w nowej pracy(nie czytałem całego tematu,więc jak powtórzyłem kogoś słowa to przepraszam).
#26061 przez GrAbErO
Cz, 26 sie 2010, 09:51
zreszta nikt chy7ba nie proponowal konczenia zawodowki;d;d Co do tego to juz się nie zgodze i poleciłbym technikum..... bo jak nawet pójdziesz do pracy pokazesz papierek:" aha skonczył techjnikum", a co innego bedzie "a jakis cybmal skonczyl zawodowke i on chce tutaj pracowac!?"
#26069 przez Audi.
Cz, 26 sie 2010, 11:40
Ciekawi mnie jedna rzecz, czy w Waszych technikum był taki przypadek, że człowiek z zawodówki przepisał się po I semestrze do technikum i skończył tą szkołę, bo takich co szli do technikum a po I semestrze szli do zawodówki jest dosyć dużo.
U mnie w szkole był taki przypadek, dlatego jestem ciekaw czy u Was miało takie coś miejsce :).
#26077 przez enron
Cz, 26 sie 2010, 11:57
GrAbErO napisał(a):zreszta nikt chy7ba nie proponowal konczenia zawodowki;d;d Co do tego to juz się nie zgodze i poleciłbym technikum..... bo jak nawet pójdziesz do pracy pokazesz papierek:" aha skonczył techjnikum", a co innego bedzie "a jakis cybmal skonczyl zawodowke i on chce tutaj pracowac!?"

Moim skromnym zdaniem w dzisiejszych czasem dyplom technika NIC NIE ZNACZY. Ba, powiem więcej magister jest gówno wart. Podam przykład - ostatnio szef chciał zatrudnić u mnie w firmie jakiegoś analityka. Zgłosiło się z 10 osób (w tym 4. mgr. informatyki) i dostali zadanie wykonać analizę, którą im przygotowałem (trochę zabawy w access i excel). Zadanie poprawnie wykonała tylko jedna laska (mgr.zarządzania). O czym to świadczy ? Jak ktoś sam nie zacznie się edukować to po studiach gówno umie.
#26078 przez Audi.
Cz, 26 sie 2010, 12:20
To ja Ci powiem inaczej, moja ciotka skończyła technikum ekonomiczne zdała maturę ale nie poszła na studia, do czego zmierzam, teraz ma wiedzę taką że mogłaby być spokojnie księgową i zarabiać 6 czy tam 7 kafli miesięcznie, ale co jej z tego jak nie ma właśnie tego głupiego papierka, który by potwierdził jej umiejętności.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że pracodawca chcę przyjmować osoby w wieku 25 lat po studiach i najlepiej żeby pracownik był wykwalifikowany.
#26079 przez enron
Cz, 26 sie 2010, 12:20
Audi. napisał(a):Ciekawi mnie jedna rzecz, czy w Waszych technikum był taki przypadek, że człowiek z zawodówki przepisał się po I semestrze do technikum i skończył tą szkołę, bo takich co szli do technikum a po I semestrze szli do zawodówki jest dosyć dużo.
U mnie w szkole był taki przypadek, dlatego jestem ciekaw czy u Was miało takie coś miejsce :).

Kilka osób za moich czasów dokonało przejść w obie strony. Jedni przecenili swoje siły na technikum, inni podnieśli swoje wymagania co do edukacji.
#26080 przez Favete
Cz, 26 sie 2010, 12:31
Tak jak napisali wyżej najlepiej iść do technikum bo masz coś dzięki temu , nie jesteś na lodzie . Sam jestem w III TI i totalnie nie żałuje , co do ,,przeludnienia" w branży informatycznej i spadku zapotrzebowania to zależy od twojego szczęścia oraz w jakiej dziedzinie się kształcisz .Ale raczej informatycy bedą potrzebni zawsze patrząc jak rozwija się technologia.
#26081 przez enron
Cz, 26 sie 2010, 12:36
Audi. napisał(a):To ja Ci powiem inaczej, moja ciotka skończyła technikum ekonomiczne zdała maturę ale nie poszła na studia, do czego zmierzam, teraz ma wiedzę taką że mogłaby być spokojnie księgową i zarabiać 6 czy tam 7 kafli miesięcznie, ale co jej z tego jak nie ma właśnie tego głupiego papierka, który by potwierdził jej umiejętności.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że pracodawca chcę przyjmować osoby w wieku 25 lat po studiach i najlepiej żeby pracownik był wykwalifikowany.

Zgadzam się w pełni. Do niektórych zawodów papier jest wymagany (księgowy itp.), ale Twoja Ciocia nie potrzebuje papieru ze studiów, tylko musi egzamin zdać na księgową.
Ps.: Księgowa nie zarabia 6 kafli. Główna księgowa już tak :)
Ja studia dopiero robię ( i to licencjat na razie), ale w wieku 27 lat mam 8 lat doświadczenia i stertę szkoleń/certyfikatów/referencji. Na razie wystarcza, żeby to 6 kafli bez studiów wyciągnąć :).[hr]
Favete napisał(a):Tak jak napisali wyżej najlepiej iść do technikum bo masz coś dzięki temu , nie jesteś na lodzie . Sam jestem w III TI i totalnie nie żałuje , co do ,,przeludnienia" w branży informatycznej i spadku zapotrzebowania to zależy od twojego szczęścia oraz w jakiej dziedzinie się kształcisz .Ale raczej informatycy bedą potrzebni zawsze patrząc jak rozwija się technologia.

Ja też jestem po informatycznym technikum. Przeludnienia w tej branży nigdy nie będzie - jak jesteś dobry (a nawet przeciętny) pracę znajdziesz. Jedna zasada - SPECJALIZACJA. Informatyk po studiach (zakładając, że umie tylko to co na studiach się nauczył) to żaden informatyk.
#26082 przez SwietejPam
Cz, 26 sie 2010, 13:02
Szczerze mogę powiedzieć (napisać), że zazdroszczę ludziom którzy mają jakieś plany, wiedzą co chcą robić w przyszłości. Ja wybierając swój kierunek technika nie patrzyłem na to co lubię, na to co chcę robić (bo nie wiem co chcę robić), tylko na przyszłość zawodu czy jest jakoś perspektywiczny, czy będzie szansa znalezienia pracy. I w sumie wole latać w kasku przez 10 godzin niż całkowicie poświęcić się pracy, gonić za awansami, nie wyłączać telefonu bo szef może zadzwonić. Praca dla mnie ma być złem koniecznym, takim dodatkiem. Wiadomo że chciało by się nic nie robię a mieć pieniądze, ale to raczej bardzo optymistyczne. W życiu mam inne priorytety i właśnie na nich mam zamiar się skupić. Jak to mówią żadna praca nie hańbi, więc mam duży wybór.
#26120 przez balu
Cz, 26 sie 2010, 19:07
Sru napisał(a):
balu napisał(a):
Sru napisał(a):
GrAbErO napisał(a):słyszeć moze i tam mogłes;d a sam zamierzasz na to isć?

Nie wiem gdzie dalej ide dlatego wybrałem liceum. W 2 klasie się bedę zastanawiać, ale bardzo możliwe że ochrona środowicha. Mało roboty a sporo kasy.

hahah jak lubisz chronić kasztany przed szrotówkiem kasztanowiaczkiem to polecam

Wybierając między zapierdalaniem na budowie 12 H za 2000 pln, a pracą za biureczkiem 8 H dziennie, bez przemęczenia i za 4 K pln... :)

w tym momencie dojebałes hahaha z praca na budowie jak nie wiesz jakie sa stawki to nie krytykuj bo ** sobie nie zdajesz sprawy wiec cie uswiadomie. Robimy mokre tynki teraz, 9 zł kosztuje metr kwadratowy takiego tynku wiec połozysz sobie 30 metrow ( w rzeczywistosci jak zaczniesz pomieszczenie to musisz skończyć wiec wychodzi ok 90 metrow na jednego schaba). Prosty rachunek 30 * 9 = 270 dniowka a tak jak powiedzialem średnio robimy 90 metrów 90 * 9 = 810. Przelicz sobie teraz według dniówek od poniedziałku do soboty ile ci wychodzi kasy na miesiac (dodam że robimy od 7 do 17 z przerwami o 10 i 14 a w soboty do 13) a potem pierdol takie głupoty na forum.