serwer cs

serwer cs

#56027 przez luk.
Pn, 3 paź 2011, 13:19
Bezzałogowy anders ma uruchomić innowacje w zbrojeniowej grupie

Potężny, zdalnie sterowany anders, zaprogramowany do niszczenia specjalnych celów: umocnień i kryjówek wroga, a także bezpiecznej ewakuacji rannych i dostarczania zaopatrzenia na pierwszą linię, to najnowszy pomysł Bumaru na powrót do czołówki innowacyjnych firm zbrojeniowych. – Nie startujemy od zera: bezzałogowe pojazdy przeznaczone przede wszystkim do transportu wojskowego wyposażenia już konstruowano w gliwickim Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Urządzeń Mechanicznych (OBRUM). Teraz do projektu włączamy Zakłady Mechaniczne Bumar Łabędy, liderów elektroniki z uczelni, ośrodków badawczych i prywatnych spółek – mówi Mariusz Andrzejczak, wiceszef Bumaru ds. badań i rozwoju.

Wiceprezes Andrzejczak, nowy człowiek w pancernej korporacji, sam wywodzi się z warszawskiego PIAP, spółki znanej z produkcji robotów wykorzystywanych w policji i armii. Twierdzi, że lądowy niszczyciel, łącznie z całym systemem zdalnego kierowania, jest w zasięgu wynalazców i inżynierów holdingu. Armia żywo interesuje się nową bronią Bumaru.

Obrazek

„Rz" na początku września pierwsza napisała o setkach milionów złotych, które poza systemem pomocy publicznej wzmo- cnią rozwój Bumaru. Rząd wyasygnuje 378,5 mln zł, by dokapitalizować spółki w konkretnym celu: fundusze mogą być przeznaczone na wyznaczone innowacyjne projekty, które poprawią bezpieczeństwo kraju. Firmy należące do holdingu mają trzy lata, by zakończyć badania i wdrożyć uzbrojenie. Już w tym roku na ten cel Bumar dostanie pierwszą transzę, ponad 90 mln zł. Ale najpilniejsze projekty: produkcja amunicji precyzyjnego rażenia, budowa bojowego wozu piechoty, nowych, zdalnie sterowanych wież do pancernych pojazdów, stworzenie całej rodziny modułowych karabinków MSBS, a także nowoczesnych radarów wykrywających bezpilotowce, to tylko wstęp do startującego właśnie korporacyjnego programu rozwoju myśli technicznej.

– Po raz pierwszy w takiej skali zamierzamy w Bumarze koordynować wysiłki konstruktorów i badaczy. I stawiamy sobie nowe cele: budowę powietrznych, lądowych i morskich bezzałogowych pojazdów robotów – mówi Mariusz Andrzejczak. Bumar chce też dołączyć do europejskich programów kosmicznych i strategicznego rozpoznania, które ma rozwijać Europejska Agencja Obrony (EDA).

Jeszcze trzy lata temu Bumar wydawał 60 mln zł na badania. W zeszłym roku na rozwój przeznaczył 160 mln. Teraz pieniędzy ma być jeszcze więcej. Podstawą do tworzenia korporacyjnego funduszu wspierającego innowacje będzie majątek Bumaru zamrożony w nieruchomościach. Edward E. Nowak, prezes Bumaru, jeszcze niedawno szacował je na ponad miliard złotych. Trwają analizy, jak nie wyprzedając majątku, zacząć zarabiać, wykorzystując mądrze uruchomione aktywa.
[img]
http://www.ekonomia24.pl/artykul/706203 ... dersa.html[/img]

Podobne wątki Statistics Ostatni post
Broń
przez hawaj Pn, 6 wrz 2010, 19:25 w Kosz
2 Odpowiedzi
1190 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez dupasraka1
N, 26 gru 2010, 19:58
Lewitująca broń
przez #SaiL Wt, 10 lis 2009, 18:26 w Kosz
0 Odpowiedzi
1002 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez #SaiL
Wt, 10 lis 2009, 18:26
Zoom fix- przy zoomie widać broń
przez Sru Pt, 2 kwi 2010, 12:29 w Kosz
0 Odpowiedzi
1121 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez Sru
Pt, 2 kwi 2010, 12:29
Firma-Nasza Broń to Nasza Pasja-3CD (2011)
przez RichieP So, 26 mar 2011, 16:37 w Kosz
1 Odpowiedzi
3867 Wyświetlone

Avatar użytkownika

przez spyra
Pn, 2 maja 2011, 17:22

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Google[BOT]