fb

#46097 przez makelele
Pn, 9 maja 2011, 20:30

Witam. Widze, ze na forum jest wielu sympatykow pilki kopanej, proponuje wiec powyzszy temat. Innymi slowy - wszystko o pilce :cool:

Z ostatniej chwili. Nuri Sahin przeszedl z Borussi Dortmund do Realu Madryt za 10mln euro. Swoja droga, ciekawy transfer, biorac pod uwage mozliwosc odejscia Kaki. Poprzedni zaciag z Niemiec okazal sie strzalem w '10', Sahin bedzie na pewno wzmocnieniem. W Borussi byl liderem, w Realu moze nie bedzie od razu w pierwszej jedenastce, ale spokojnie powalczy o sklad z Khedira czy Alonso. O ile Mourinho nie widzi go w innej roli.
#46148 przez makelele
Wt, 10 maja 2011, 11:08
Zatrzymanie pseudokibicow po zamieszkach na stadionie w Bydgoszczy
Zatrzymano 21 osob, w tym 11 to kibice Lecha, 10 - Legii. Zostali zidentyfikowani na podstawie monitoringu. Liczba ta z pewnoscia sie zwiekszy, gdyz zidentyfikowanych z tego zajscia jest okolo 70 osob.
Nasuwa sie pytanie, dlaczego tak pozno. Od lat pseudokibice traktowali stadiony jako miejsce do zamieszek i dewastacji mienia i nie mieli z tego tytulu wiekszych konsekwencji. Mam nadzieje, ze ten caly szum przyniesie skutek, bo Euro tuz, tuz... ;)
#46164 przez ziela
Wt, 10 maja 2011, 16:58
Probierz w Lechu?
Obecne rozgrywki mogą być ostatnimi, które Michał Probierz spędzi na ławce trenerskiej Jagiellonii Białystok. 39-letni szkoleniowiec prowadzi rozmowy z Lechem Poznań i Legią Warszawa, ale bardziej konkretni są działacze z Wielkopolski
Mi by pasowało :)
#46175 przez makelele
Wt, 10 maja 2011, 19:23
Mysle, ze zostanie w Bialymstoku. Ten facet ma charyzme, nie jest Czesiem Michniewiczem, ani zadnym Skorza, choc nie twierdze, ze na zawsze bedzie trenowal Jage, ale jest lojalny i jesli sie tam jeszcze nie wypalil to zostanie ;)
a co Ty Ziela chcesz od Bakero? :)
#46180 przez SwietejPam
Wt, 10 maja 2011, 20:36
makelele napisał(a):Nasuwa sie pytanie, dlaczego tak pozno. Od lat pseudokibice traktowali stadiony jako miejsce do zamieszek i dewastacji mienia i nie mieli z tego tytulu wiekszych konsekwencji. Mam nadzieje, ze ten caly szum przyniesie skutek, bo Euro tuz, tuz... ;)

Dlaczego tak późno? Od ładnych paru lat masz zakazy stadionowe, i wszyscy prowodyrzy stadionowych ekscesów są mniej lub bardziej skutecznie wyłapywani. Fakt, teraz jest łatwiej z powodu monitoringu i innych zabezpieczeń. Nie uważam, aby polscy kibice byli jacyś wyjątkowi w kwestii stadionowych burd, ponieważ takie zamieszki jak np. w Bydgoszczy zdarzają się w całej Europie a nawet poza nią. I wbrew opinii mediów oraz rządu nie zgadzam się z twierdzeniem że mamy jakieś problemy z kibicami, żadnemu kraju nie udało się do końca pozbawić piłki emocji. Co więcej wiele państw stara się zachęcić bardziej fanatyczne osoby do pojawiania się na stadionach, a nawet wynajmują firmy które robią sztuczną atmosferę na trybunach. A całe euro i akcje rządowe z zamykaniem stadionów, czy zakazami za nic nie przeniosą zamierzonego skutku. Wręcz przeciwnie mogą wywołać odwrotny skutek niż ten zamierzony przez miłościwie nam panujących.
#46202 przez tofif
Wt, 10 maja 2011, 21:44
Po porażce z Polonią Warszawa 0:2 szkoleniowiec Jagiellonii Białystok, Michał Probierz podał się do dymisji. Trener o swojej decyzji poinformował na konferencji prasowej.

- Przegraliśmy w dziwny sposób, ale nie chcę komentować sytuacji, po której straciliśmy bramkę. Podjąłem decyzję o dymisji. Dziękuję wszystkim w Białymstoku za współpracę przez ostatnie trzy lata. Życzę zawodnikom powodzenia w końcówce sezonu, już bez mojej osoby. Wierzę, że temu zespołowi uda się awansować do europejskich pucharów. Moje odejście jest chyba jedynym sposobem, żeby jakoś wpłynąć na drużynę. Bardzo cenię Jagiellonię, decyzję podejmuję dla dobra tego klubu - powiedział.

makelele, co ty na to :)
#46204 przez ziela
Wt, 10 maja 2011, 22:08
Eh ale jaja.On to przemyślał to już prędzej nie będzie musiał płacić odszkodowania za zerwanie kontraktu,a pewnie już dogadał się z jakimś klubem,pewnie Ległą albo Lechem.
#46219 przez Fallen
Śr, 11 maja 2011, 08:31
M.Probierz ma kontrakt ważny jeszcze przez kolejny sezon,jeżeli Legła lub Lech by Go chciały muszą na stół wyłożyć 500tys zł ; )
PS JAGA nie przyjęła dymisji Probierza !!!
#46225 przez makelele
Śr, 11 maja 2011, 12:00
tofif napisał(a):Po porażce z Polonią Warszawa 0:2 szkoleniowiec Jagiellonii Białystok, Michał Probierz podał się do dymisji. Trener o swojej decyzji poinformował na konferencji prasowej.

- Przegraliśmy w dziwny sposób, ale nie chcę komentować sytuacji, po której straciliśmy bramkę. Podjąłem decyzję o dymisji. Dziękuję wszystkim w Białymstoku za współpracę przez ostatnie trzy lata. Życzę zawodnikom powodzenia w końcówce sezonu, już bez mojej osoby. Wierzę, że temu zespołowi uda się awansować do europejskich pucharów. Moje odejście jest chyba jedynym sposobem, żeby jakoś wpłynąć na drużynę. Bardzo cenię Jagiellonię, decyzję podejmuję dla dobra tego klubu - powiedział.

makelele, co ty na to :)

no czyli jednak sie wypalil :D
#46226 przez makelele
Śr, 11 maja 2011, 12:05
SwietejPam napisał(a):
makelele napisał(a):Nasuwa sie pytanie, dlaczego tak pozno. Od lat pseudokibice traktowali stadiony jako miejsce do zamieszek i dewastacji mienia i nie mieli z tego tytulu wiekszych konsekwencji. Mam nadzieje, ze ten caly szum przyniesie skutek, bo Euro tuz, tuz... ;)

Dlaczego tak późno? Od ładnych paru lat masz zakazy stadionowe, i wszyscy prowodyrzy stadionowych ekscesów są mniej lub bardziej skutecznie wyłapywani. Fakt, teraz jest łatwiej z powodu monitoringu i innych zabezpieczeń. Nie uważam, aby polscy kibice byli jacyś wyjątkowi w kwestii stadionowych burd, ponieważ takie zamieszki jak np. w Bydgoszczy zdarzają się w całej Europie a nawet poza nią. I wbrew opinii mediów oraz rządu nie zgadzam się z twierdzeniem że mamy jakieś problemy z kibicami, żadnemu kraju nie udało się do końca pozbawić piłki emocji. Co więcej wiele państw stara się zachęcić bardziej fanatyczne osoby do pojawiania się na stadionach, a nawet wynajmują firmy które robią sztuczną atmosferę na trybunach. A całe euro i akcje rządowe z zamykaniem stadionów, czy zakazami za nic nie przeniosą zamierzonego skutku. Wręcz przeciwnie mogą wywołać odwrotny skutek niż ten zamierzony przez miłościwie nam panujących.

pozno, bo prawo zostalo niedawno zmienione i teraz mozna ukarac chuliganow w blyskawiczny sposob. gdyby kazdy kibol mial w oczach widmo pukajacych policjantow o 6 rano, pewnie odpuscilby sobie burdy :) po tej akcji na pewno bedzie spokojniej.
#46236 przez makelele
Śr, 11 maja 2011, 16:34
Thomas Kraft przeszedl na zasadzie wolnego transferu do Herhy Berlin, a Bayern oferuje 21mln euro za Manulea Neuera. Tyle kasy za bramkarza to rekord. Ciekawe gdzie przeniesie sie Boruc. Odrzucil dwie oferty angielskich klubow (West Ham i Norwich), teraz czeka chyba na ruch Schalke.
#46302 przez SwietejPam
Cz, 12 maja 2011, 17:11
makelele napisał(a):pozno, bo prawo zostalo niedawno zmienione i teraz mozna ukarac chuliganow w blyskawiczny sposob. gdyby kazdy kibol mial w oczach widmo pukajacych policjantow o 6 rano, pewnie odpuscilby sobie burdy :) po tej akcji na pewno bedzie spokojniej.
Proszę Cię, myślisz, że widmo kary jest w stanie powstrzymać kogoś przed działaniem w afekcie? Popatrz na Anglię, gdzie kary są nieporównywalnie większe, a na murawach goszczą kibice. Zatrzymywanie kibiców w taki sposób jaki ma to miejsce teraz to zwykły populizm. Równie dobrze mogliby wysłać wezwanie na komendę, ale nie, lepiej wparować do mieszkania o 6 rano w pełnym rynsztunku jakby szli aresztować Osame. Po zatrzymaniu nagrywanym oczywiście przez telewizje puścić w świat jakich to niebezpiecznych bandytów się zatrzymało. Oczywiście policja jaka jest wszyscy wiemy, dlatego pomylenie mieszkania to nic nadzwyczajnego ( http://kontakt24.tvn.pl/temat,wpadli-w- ... upa=polska ). Najbardziej śmieszny jest fakt o zatrzymaniu słynnego już Starucha, który jak się okazało sam zgłosił się na policję ( http://legionisci.com/news/42775_Staruc ... e_akt.html ).

http://www.90minut.pl/news/156/news1562 ... ezonu.html
Czyli niestety sezon wyjazdowy dobiegł końca. Jest ktoś chętny aby założyć się czy stadion Cracovii zostanie zamknięty na derby?
Jako że temat średnio pasuje na wątki kibicowskie to już mój ostatni post na ten temat.
#46380 przez makelele
Pt, 13 maja 2011, 13:12
Ronaldo zapowiedział wznowienie kariery
Legendarny brazylijski napastnik Ronaldo chce wznowić karierę i strzelać kolejne bramki dla Corinthians Sao Paulo - taką informację przedstawił prezydent klubu, Andres Sanchez. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu jeden z najlepszych piłkarzy w historii zawiesił buty na kołku.

- Ronaldo jest gotowy grać ponownie. Nie wiem jeszcze, czy zagra trzy, cztery, czy pięć meczów, ale on wróci na pewno - powiedział Andres Sanchez, dodając jednocześnie, że ma zamiar zaoferować napastnikowi kontrakt do czerwca 2012 roku.
#46431 przez Fallen
Pt, 13 maja 2011, 18:24
Boruce oraz Kuszczakiem interesuję się Schalke.Tomkiem też zdeterminowane do transferu jest WBA były Jego klub.

"Marca" oraz "AS" skreślają Dudka w Realu Madryt ,może wróci do polskiej ligi ? : D

Olisadebe ma zamiar wrócić do polskiej Ekstraklasy ; >