fb

#88024 przez utolek
Śr, 4 wrz 2013, 15:46

Gdy to przeczytałem, myślałem, że to żart, ale poszperałem w internecie, i to chyba jest prawda...
W 86 przedszkolach na terenie Polski wprowadzony został nowy program w ramach projektu "Równościowe Przedszkole". Autorkami projektu, o którym pisał także portal wPolityce.pl są wojujące feministki.

Scenariusz zajęć zakłada, że chłopcy będą odgrywać rolę dziewczynek, a dziewczynki chłopców. Autorki zalecają nauczycielom przedszkoli, by chłopców podczas zajęć przebierać w spódniczki, pantofelki, blond peruki z różowymi wstążeczkami, namawiać do zabawy lalkami oraz do czesania sobie loków, zaplatania warkoczy. Oczywiście nie należy zapominać,że powinni malować sobie usta czy paznokcie i parzyć kawkę po uprzednim upieczeniu ciastek.
Dziewczynki natomiast, w kraciastych koszulach i ogrodniczkach mają się wcielać w rolę "twardych facetów", ojców rodziny, majsterkować i zajadać te przygotowane przez "żony" frykasy. Zalecenia dotyczą również "zmiany" płci bohaterów bajek, także Kopciuszek nie jest już dziewczynką a Wyrwidąb chłopcem. Mało tego, to Królewna ratuje Śpiącego Królewicza z opresji w towarzystwie siedmiu karlic.

Czemu ma służyć nowy program?
Autorki chcą,żeby dzieci odeszły od stereotypów i zmieniły swoją rolę społeczną. Oczywiście w skrócie chodzi o to, by chłopcy przestali być "macho" a dziewczynki polepszyły swoją pozycję w środowisku.

Na projekt przeznaczono pokaźną sumę pieniędzy z UE, mianowicie 1 mln 400 tys.zł. Kwota, decyzją rządu Tuska, została przekazana fundacji w ramach Narodowej Strategii Spójności.
Niestety, ostatecznie, to nie rodzice decydują, czy chcą dla swoich dzieci w przedszkolach, takich eksperymentów, ponieważ z góry założono (nie po raz pierwszy), że rodzice nie posiadają fachowej wiedzy na temat "równości" i sami często kierują się stereotypami, przypisując dzieciom od początku określone funkcje społeczne. Może należy najpierw edukować rodziców, zanim się dzieciom pozamienia ubranka?
Jasne jest, że chodzi o propagowanie ideologii gender, a tym samym redefiniowanie małżeństwa, rodziny, zacieranie różnic między płciami i "promocję homoseksualizmu". Najgorsze jest to,że wszystko odbywa się pod "płaszczykiem" tolerancji, równych praw dla mniejszości i walki z przemocą.

Więcej : http://wsumie.pl/tylko-u-nas/72208-ala- ... ziewczynka
#88026 przez Carlo*
Śr, 4 wrz 2013, 17:01
Nasza cywilizacja powoli zaczyna umierać, i to są tego początki. Mam tylko nadzieję że jak już lewactwo wszystko przewróci do góry nogami [ oczywiście oby tak nie było]
to będę już na tyle stary, że będzie to po mnie spływało. Ale są jeszcze kraje które mówią stanowcze nie. Postawmy sobie zasadnicze pytanie, a mianowicie, czyje są dzieci ? rodziców czy państwa. Jeżeli dzieci są rodziców, to rodzic powinien decydować kiedy dziecko idzie do szkoły i jaki jest w niej program, moim zdaniem, obecnie dzieci są państwowe, i to państwo decyduje o takich rzeczach.
#88027 przez utolek
Śr, 4 wrz 2013, 18:36
Ogólnie rzecz biorąc, to Polska jest jednym z tych krajów które z tym walczą, tyle, że naszym wrogiem jest nie tylko, lewactwo muslimy i inne mniejszości zaśmiecające ten piękny kraj, ale głównie Rząd/System...
#88028 przez Carlo*
Śr, 4 wrz 2013, 19:27
Tak długo jak nie ma podpisanej karty praw podstawowych, to będzie spokój z napływem dużej ilości emigrantów, wiąże się to oczywiście z socjalem, ale to nie jest na chwile obecną główny problem. Problem jest z ludzmi którzy obecnie siedzą w sejmie, stara ekipa okrągłego stołu, duża ich część ma pozmieniane nazwiska. Rządzi nami nie kto inny jak żydokomuna.
#88029 przez utolek
Śr, 4 wrz 2013, 21:28
Pozmieniane nie tylko nazwiska, a problem stanowi cały Establishment i jedną z sił które mają szanse obalić ten cały cyrk są powszechnie znani i nie lubiani przez media "Kibole" ale troszkę odbiegamy od tematu Równościowego przedszkola : D
#88035 przez enron
Cz, 5 wrz 2013, 09:38
Chyba je pojebało. Wprawdzie moje dzieciaki chodzą do prywatnego (mam pracę, więc państwowe mi się nie należ), ale gdyby chcieli mi syna w sukienki ubierać obiecuję, że pojadę do tych co to zorganizowali i zmuszę je do wniesienia 80kg szafy na 5 piętro. Jak da radę to przyznam im rację co do równouprawnienia.
Ps,: Gdyby ktoś robił zrzutkę na czołg do rozgonienia tego burdelu na wiejskiej to proszę o numer konta :).
#88039 przez noeee
Cz, 5 wrz 2013, 16:40
enron jak pociśnie to z grubej rury :D:D

Osobiści uważam, że to jest bardzo pojebany pomysł... żebym chociaż mogł decydować czy moje dziecko ma w tym uczestniczyć, czy nie to jeszcze jeszcze...
#88040 przez SwietejPam
Cz, 5 wrz 2013, 16:44
Cóż za nietolerancja! Same zaściankowe homofoby!
#88046 przez utolek
Cz, 5 wrz 2013, 20:12
Zobaczą takie podejście, to jeszcze oskarża o antysemityzm "a co, dojebmy im" tym normalnym ludziom
#88047 przez enron
Cz, 5 wrz 2013, 23:43
Mam to w dupie szczerze mówiąc. Do pedałków nie mam nic dopóki pedałują u siebie w domu. Od wychowania moich dzieci jestem ja i to ja będę decydował jak mają poznawać ten chory świat.
PS: obecna definicja antysemity nie jest taka, że to ktoś kto nie lubi żydów. Teraz jest to ktoś kogo żydzi nie lubią.
Ps2.: Do żydów i muzułmanów też nic nie mam, do islamistów już tak bo to nawiedzone oszołomy.
#88080 przez parbleu
Pn, 9 wrz 2013, 13:34
Mnie nie oburza dyskusja o tym, że tradycyjne role to bzdura, bo to bzdura. Ale przebieranie kogokolwiek w cokolwiek to już lekka przesada. Pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i z tego co zauważyłam, kiedy nie narzuca im się swojego światopoglądu to same całkiem nieźle budują własny system wartości. Przecież ten projekt zakłada, paradoksalnie, jeszcze większe podkreślenie stereotypowych ról.
#88087 przez maniek.
Pn, 9 wrz 2013, 23:04
Pobudzasz temat po 4 latach? o.O
#88089 przez enron
Wt, 10 wrz 2013, 13:14
maniek. napisał(a):Pobudzasz temat po 4 latach? o.O

Gdzie Ty widzisz 4 lata ?
#88099 przez parbleu
Śr, 11 wrz 2013, 11:55
Z tego co widzę temat z początku tego września, więc jak najbardziej aktualny. I z mojej branży, więc mnie jak najbardziej interesuje.
#88487 przez marron10
So, 28 wrz 2013, 16:27
Wg mnie inicjatywa idiotyczna