fb

#45566 przez Sru
Śr, 4 maja 2011, 09:45

Kazik Staszewski miał już epizod z pozwaniem do sądu bloggera za użycie na stronie jego cytatu. Jednak to co zobaczyłem na stronie staszewski.art.pl zaskoczyło mnie.

http://staszewski.art.pl/
watek na forum http://www.kazik.pl/forum/viewtopic.php?id=6756&p=1

Drogi Kaziku,

Przez dziesięć lat tworzyłem serwis internetowy poświęcony Twojej twórczości http://www.staszewski.art.pl poświęcając swój czas, nierzadko pieniądze, ale przede wszystkim wkładając w tę pracę dużo serca i wysiłku. Nigdy nie domagałem się z tego tytułu jakichkolwiek przywilejów czy szczególnego traktowania. Ufnie wierzyłem, że choć słowa podziękowania za to, co robię, nigdy przez tę minioną dekadę nie padły, to jednak żywisz do mnie szacunek i jesteś mi jakoś wdzięczny, że bezinteresownie propaguję Twoją twórczość w sieci.

Niestety, miniony weekend całkowicie pozbawił mnie złudzeń, co do tego, jakie jest Twoje zdanie na temat mojej pracy. Dowiedziałem się bowiem od Twojego serdecznego przyjaciela i jednocześnie menadżera, że jeśli w ciągu tygodnia nie usunę ze strony banerów reklamowych to... reprezentująca Cię kancelaria prawna wystosuje odpowiednie pismo przeciwko mojej osobie. W oparach absurdu musiało narodzić się także Twoje drugie, tygodniowe ultimatum, abym żonie Twojego starszego syna dał stały dostęp do mojego serwisu na FaceBooku w celu... lepszej promocji ich wspólnej działalności wydawniczej.

Jestem ogromnie rozczarowany i czuję do Ciebie wielki żal, że postanowiłeś wytoczyć najcięższe działa przeciwko osobie, która była Ci zawsze przychylna. Zawiodłem się również wierząc, iż głośna historia pisma z reprezentującej Cię kancelarii przeciwko autorowi bloga http://www.supermarket.blox.pl, który "dopuścił się naruszenia" używając cytatu z Twojej piosenki, to był tylko przysłowiowy wypadek przy pracy. Na własnej skórze przekonałem się, że zarówno jego jak i mój przypadek są jednak elementami jakiejś większej i przez umysł niepojętej kampanii pt. "Kazik kontra reszta świata".

Przez lata ceniłem w Tobie to, że potrafiłeś dokonywać trafnych wyborów w myśl słów z Twojej piosenki "Idę tam, gdzie idę". Posiłkując się innym cytatem z Ciebie, tym razem "polazłeś w rejony, gdzie nikt o zdrowych zmysłach, nie chodzi nocą ani nawet za dnia". Niestety, muszę z przykrością stwierdzić, iż nie widzę już możliwości dalszego istnienia serwisu internetowego o osobie, która grozi mi sądem czy wymusza na mnie decyzje o tym, kto będzie moją stroną zarządzał. W moim świecie wartości, przyjaciół nie szczuje się psami, a nieznajomym pod przymusem nie powierza się kluczy do swojego domu.

Jako, że ów list przybrał formę otwartą, chciałbym podziękować wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tworzenia tej swoistej internetowej encyklopedii - od redagujących njusy po wysyłających materiały czy dzielących się ciekawymi informacjami dotyczącymi lidera Kultu. Doskonale zdaję sobie sprawę, że bez ich wkładu i poświęcenia strona nie przetrwałaby próby czasu. Pragnę wyrazić wdzięczność także, a może przede wszystkim, zwykłym czytelnikom mojego serwisu za życzliwość i miłe słowa płynące z waszych ust przez te lata. Dzięki Wam wiedziałem, że było warto i że był sens w tym, co robiłem.

Z pozdrowieniami,

LeeQS
#45611 przez makelele
Śr, 4 maja 2011, 22:11
hah, ale artysta. nie, no masakra jakaś. jeśli to wszystko prawda to spadł na psy.
#45621 przez zchiz
Śr, 4 maja 2011, 23:47
A postaw się na miejscu Kazika.
#45624 przez makelele
Cz, 5 maja 2011, 08:45
hehe. jesli chce to niech sam zaklada sobie strony, promuje sie. ten gosc robil to bezintersownie. jemu nie chodzilo, ze on by tego nie zrobil, tylko potraktowali go jakby musial i koniec. bez szacunku. ten caly sposob 'prosby' byl ponizej jakichkolwiek zachowan. dla mnie kazik odjebal, zakladajac owe fakty ;)
#45625 przez Sru
Cz, 5 maja 2011, 09:37
Dodatkowo komiczna sprawa z synową kazika, która po prostu zażądała dodania administratora na tym fanpage bo "jest staszewska". Imho Kazikowi palma odwaliła i tyle.

Poza tym Kazik nie ma żadnych praw do tej strony, a argumentacja reklamami jest durna. Jeśli sam ma profil na facebooku, to nie przeszkadzają mu tam reklamy wyświetlane przez facebook? Hm.
#45629 przez makelele
Cz, 5 maja 2011, 10:49
no czytalem, czytalem xD z drugiej strony troche mi go szkoda, ze jest zdolny do takiej desperacji i... hipokryzji. przeciez to komercja w jakis sposob, nie? w dodatku tania :)
#45635 przez enron
Cz, 5 maja 2011, 11:57
Ale się zeszmacił. Kaski brakuje Panie Kazik ?
#45636 przez Sru
Cz, 5 maja 2011, 12:08
Raczej nie, po diamentowej płycie za UMTV Unplugged problemów z kasą na pewno nie ma. Obstawiam że głównie chodziło o danie administratora na tym fanpage żeby jego synowa mogła promować swoje wydawnictwo i jego niedorobionego syna, Janusza.
#45649 przez Fallen
Cz, 5 maja 2011, 16:03
Bezinteresownie z własnej woli założył stronę promując Go przez 10lat.Z jakiej paczki obchodzi co się dzieje nie na jego stronie?
to jest żałosne...
#45661 przez makelele
Cz, 5 maja 2011, 17:27
no niezle. dobrze, ze zostawilem sobie margines... xD choc tam byly cytaty z tej 'Kazikowej'. juz sam nie wiem
#45668 przez Sru
Cz, 5 maja 2011, 17:41
Post nr #20 w tym temacie i dla mnie to wszystko. Odwala cyrk i tyle w temacie, są też inne grafiki gdzie ewidentnie widać reklamowanie mi. koncert kazika sponsorowany przez... Heinekena(to jeszcze w nawiązaniu do jego słów" a co jeśli pojawia się tem reklamy wódy czy broni " ). Do tego mów nieprawdę o swojej Synowej, która domagała się tego administratora na facebooku "bo jest Staszewska", i nie tylko na tym facebooku(pisała do wiekszosci stron o kaziku, straszac na poczatku nawet sp records).
@edited

I jeszcze z tego tematu zchiz
Obrazek
#45734 przez zchiz
Cz, 5 maja 2011, 23:06
Od wszelakich reklam nie uciekniesz.
Zdjęcie widziałem wcześniej i spójrz dobrze czy to nie jest manipulacja, bo takie ulotkowe gówno to można wrzucić wszędzie.
#45808 przez Sru
Pt, 6 maja 2011, 18:36
I jeszcze co ciekawsze, trafiłem na to przed chwilą.

Pomijając fakt wielu reklam PODCZAS KLIPU to... KazikVEVO. Największa zdziercza organizacja zrzeszająca niby artystów. Wstyd Kazimierzu.