#37283 przez luk.
So, 29 sty 2011, 19:29

Mimo godziny policyjnej, w Egipcie cały czas trwają zamieszki. Od trzech dni w protestach zginęły 82 osoby, ponad 2 300 jest rannych. Tłum demonstrantów szturmuje budynek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, wojsko zamknęło giełdę i banki, otoczono też piramidy. Polskie MSZ odradza wyjazdów do największych egipskich miast.

Obrazek
#37329 przez Pol.and ?
N, 30 sty 2011, 00:56
czytałem, że w Egipcie znajduje się jeszcze ponad 3000 polaków, ale ministerstwo spraw zagranicznych zapewnia, że nic im nie grozi. : ] osobiście jestem solidarny z Egipcjanami bo stopień inflacji jest wysoki, ceny niesamowicie wysokie ( ponoć utrzymanie 3-osobowej rodziny robotnika to koszt około 25 dolarów dziennie ), a zarobki fatalne. W Egipcie moim zdaniem wciąż ma miejsce dawny stereotyp, że Egipcjanie to niewolnicy jak to miało miejsce niegdyś. Mam nadzieję, że wywalczą swoje, a po Tunezji i Egipcie myślę, że do buntu staną kolejne afrykańskie państwa!
#37347 przez luk.
N, 30 sty 2011, 11:54
Dzisiaj na Onecie można przeczytać że uwolniono kilka tysięcy więźniów.

Kilka tysięcy więźniów uciekło z zakładu karnego w Wadi an-Natrun, ok. 100 km na północ od egipskiej stolicy, Kairu - podało źródło w służbach bezpieczeństwa. Tymczasem ponad tysiąc demonstrantów zebrało się w niedzielę w centrum stolicy Egiptu, Kairze, żądając ustąpienia prezydenta Hosniego Mubaraka i odwołania nowo mianowanego wiceprezydenta kraju.
#37353 przez Sru
N, 30 sty 2011, 13:34
No cóż, nie radzą sobie. Może im Kaczyńskiego wysłać?
#37387 przez Pol.and ?
N, 30 sty 2011, 16:58
to jest tak jak życie nad polskim morzem w trakcie sezonu. ceny z dupy, a zarobki takie same wciąż. nie dziwie się, że nie mają na życie...
#37717 przez makelele
Śr, 2 lut 2011, 17:11
Nie wszyscy przeciez zyja z turystow, ogolnie jest tam bieda. W swiecie arbskim panuje sukcesja dynastyczna i Mubarak chce aby zastapil go jego syn. To samo dotyczy Tunezji czy Jemenu, takze nieciekawie na Bliskim Wschodzie, bo niewiele sie moze zmienic.
#37726 przez ulan_32
Śr, 2 lut 2011, 17:41
Pol.and ? napisał(a):to jest tak jak życie nad polskim morzem w trakcie sezonu. ceny z dupy, a zarobki takie same wciąż. nie dziwie się, że nie mają na życie...

tam panuje podział jak w rosji na bardzo bogatych i bardzo biednych
sam bym niechciał żyć za 5 USD dziennie
#37760 przez Pol.and ?
Śr, 2 lut 2011, 23:19
makelele napisał(a):Nie wszyscy przeciez zyja z turystow, ogolnie jest tam bieda. W swiecie arbskim panuje sukcesja dynastyczna i Mubarak chce aby zastapil go jego syn. To samo dotyczy Tunezji czy Jemenu, takze nieciekawie na Bliskim Wschodzie, bo niewiele sie moze zmienic.


tylko, że jakkolwiek to brzmi, lepsze życie jest w nadmorskich miejscowościach. w centrum państwa jest bieda i nędza, zarobki żenujące, a ceny są dostosowane nie do obywateli, a do turystów którym nie robi różnicy czy kupią piwo za 2dolce czy za 4 bo są na wakacjach i sobie nie będą żałować, takie jest rozumowanie. ; >
#38135 przez ulan_32
Pn, 7 lut 2011, 20:53
W egipcie jak chciałbyś pojechać w stronę południowego egiptu , piramidy dolina królów i niżej to tylko w eskorcie wojska:) , tak jak wyżej nAPISALI , kurorty czyli pólnocna (wybrzeże ) częśc egiptu jest bogatsza jak i również znacznie bezpieczniejsza,
#38264 przez Sru
Śr, 9 lut 2011, 23:58
Świadkami interesującego zjawiska byli demonstranci, którzy protestowali na ulicach jednego z egipskich miast. Oczom przeciwników prezydenta Mubaraka, którzy zebrali się na pikiecie, ukazał się w pewnym momencie jeździec-widmo. Na różnych internetowych forach – nie tylko tych zajmujących się analizą zjawisk paranormalnych – rozgorzała gorąca debata. Dyskutanci próbują ustalić, z czym tak naprawdę mieli do czynienia protestujący.


Na materiale filmowym, uwiecznionym przez jedną ze stacji telewizyjnych, widać najpierw sylwetkę przypominającą jeźdźca na koniu o – wydawałoby się – bardzo konkretnych kształtach. Owa figura od samego początku zadziwia swoją specyfiką. W oczy rzuca się jej charakterystyczne ubarwienie w jednym z odcieni zieleni oraz powiewająca, przypominająca płachtę, „struktura”.

W pewnej chwili, tajemnicza „postać” zaczyna oddalać się od demonstrantów, gwałtownie przyspiesza, po czym „rozpływa się” w powietrzu.

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tnWo1kbu5QE[/video]

Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Exabot, Google[BOT], LuKoIl, ScArFaCe, Tbot